Jaki program do fakturowania wybrać?
Pixabay.com
Autor Dominik Moliński - 3 Stycznia 2021

Jaki program do fakturowania wybrać?

W Internecie znajdziemy wiele programów do fakturowania, które przyspieszą i znacznie ułatwią pracę. Przeczytamy także opinie ułatwiające wybór aplikacji. Jakie najważniejsze kryteria powinien spełniać każdy program do fakturowania?

Program do fakturowania – dlaczego warto z niego korzystać?

Wystawianie faktur ręcznie wymaga przede wszystkim czasu i skupienia. Nikt nie lubi popełniać błędów, a jeśli na fakturze wprowadzimy niepoprawne dane, będziemy musieli wystawić fakturę korygującą i oczywiście poświęcić jeszcze więcej czasu. To właśnie ten zmarnowany czas powoduje, że powinniśmy jak najszybciej zrezygnować z tradycyjnego rozwiązania i skorzystać z dobrodziejstw współczesnych technologii.

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu popularne stało się korzystanie z programów do fakturowania. To właśnie te programy minimalizują ryzyko popełnienia błędów, przyspieszają proces wystawiania faktur i zwiększają komfort pracy. Co więcej, dzięki odpowiednim programom do fakturowania możliwe jest automatyczne wystawianie faktur.

Program do fakturowania – jaki wybrać?

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo programów do fakturowania, które posiadają różnorodne funkcje. Programy do fakturowania możemy podzielić przede wszystkim na darmowe i płatne. Jednak nie zawsze jest tak, że darmowy program będzie okrojony z funkcji. Warto wybrać taką aplikację, którą będzie można zintegrować z innymi programami i pozwoli na edytowanie faktur w przypadku popełnienia błędu.

Dla przedsiębiorcy bardzo duże znaczenie ma łatwość obsługi i intuicyjny interfejs. Co z tego, że program do fakturowania będzie posiadał wiele ciekawych funkcji, skoro nie będziemy potrafili przyzwyczaić się do jego wyglądu? W końcu o to właśnie chodzi, aby program do fakturowania był łatwy w obsłudze i przyjemny dla oka. Warto również sprawdzić, czy wybrany przez nas program będzie działał na urządzeniach mobilnych, abyśmy mogli z niego korzystać zawsze i wszędzie.

Przy wybieraniu programu do fakturowania należy zwrócić uwagę na to, czy wystarczająco dobrze chroni nasze dane. Taki program musi być regularnie aktualizowany, aby zapewniał bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Jednocześnie powinien umożliwiać szybką pracę i cechować się jak najniższą awaryjnością – przecież nikt nie lubi pracować z programem, który ciągle się zawiesza. Jeśli natomiast jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, warto sprawdzić, czy w wybranej aplikacji można skorzystać z pomocy działu obsługi klienta.

Warto dodać, że najbardziej zaawansowane programy do fakturowania posiadają w swojej ofercie między innymi możliwość tworzenia własnych katalogów towarów i usług, sprawdzania kontrahentów w wywiadowniach gospodarczych oraz automatycznego pobierania danych kontrahentów z bazy GUS. Wystarczy, że wpiszemy numer NIP, a program sam wypełni pozostałe informacje.

Jeśli jesteśmy już zainteresowani konkretnym programem do fakturowania, musimy upewnić się, że jest na bieżąco aktualizowany i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, ponieważ przepisy zmieniają się dość często.

Programy do fakturowania – podsumowanie

Możemy zapoznać się z funkcjami i możliwościami każdego programu do fakturowania. W Internecie z łatwością znajdziemy recenzje, które mogą nas skłonić do wyboru konkretnych aplikacji. Jeśli jednak chcemy przekonać się na własną rękę, czy dany program do fakturowania będzie dla nas idealny, w przypadku płatnych aplikacji możemy wypróbować wersję demonstracyjną i ewentualnie podjąć decyzję o jej zakupie.

Jeśli chodzi o programy darmowe – nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy na własnej skórze przetestowali funkcje i możliwości, jakie oferują. Warto jednak wiedzieć, że darmowe programy do fakturowania bardzo często posiadają limity na faktury w danym miesiącu, zatem możliwości, jakie oferują, są ograniczone.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News