Jaki, Brudziński, Szydło i wielu innych. Ci znani politycy PiS opuszczają Polskę i jadą do Brukseli
Autor Kasper Starużyk - 26 Maja 2019

Jaki, Brudziński, Szydło i wielu innych. Ci znani politycy PiS opuszczają Polskę i jadą do Brukseli

Patryk Jaki, Beata Szydło, Joachim Brudziński i wielu innych. Znani politycy Prawa i Sprawiedliwości opuszczają Polskę i zostaną europosłami w Brukseli. Premier Mateusz Morawiecki będzie zmuszony do solidnej rekonstrukcji rządu przed jesiennymi wyborami.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego prezentują się w następujący sposób: 

Prawo i Sprawiedliwość - 42,4 proc. Koalicja Europejska - 39,1 proc. Wiosna - 6,6 proc. Konfederacja - 6,1 proc. Kukiz'15 - 4,1 proc. Lewica Razem - 1,3 proc. Inne ugrupowania - 0,4 proc.

Oznacza to, że z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Brukseli wyruszy aż 24 europosłów. Wśród nich są ważne postaci polskiej sceny politycznej, które do tej pory były istotnymi figurami w rządzie Mateusza Morawieckiego. 

Wiemy na pewno, że mandat do Parlamentu Europejskiego zdobyli między innymi: Karol Karski, Beata Szydło, Anna Zalewska (minister edukacji), Patryk Jaki czy Joachim Brudziński (minister spraw wewnętrznych). 

Do Brukseli nie pojedzie za to Elżbieta Rafalska, czyli obecna minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Rząd czeka rekonstrukcja

W związku ze zwycięstwem w wyborach do Parlamentu Europejskiego i utratą waznych figur w rządzie Mateusza Morawieckiego, premier będzie zmuszony do rekonstrukcji swojej ekipy. Póki co, nie ma żadnych wiarygodnych informacji na temat polityków, którzy mieliby zastąpić na stanowiskach Annę Zalewską czy Joachima Brudzińskiego. 

Teraz PiS czeka jednak najważniejszy egzamin. Jesienią odbędą się wybory, które wskażą kto będzie rządził Polską przez następne 4 lata. 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News