BiznesINFO.pl

East News

Jacek Sasin o pomyśle połączenia PGE z Grupą Tauron i Grupą Enea. Na razie nie ma takiego planu

8 Listopada 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Prezes PGE ocenił, że plan połączenia PGE z Grupą Tauron i Grupą Enea to dobry pomysł. Jacek Sasin podaje, że na razie nie ma planu połączenia tych spółek energetycznych. Kilka dni wcześniej PKN Orlen oficjalnie połączył się z PGNiG.

Wypowiedź prezesa PGE o połączeniu spółek energetycznych

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) był pytany w niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy są plany połączenia PGE z Grupą Tauron i z Grupą Enea. Prezes PGE ocenił, że to bardzo dobry pomysł.

"Nie jest to zły pomysł, aby w konsekwencji kiedyś powstała firma, która połączy te wszystkie obszary działalności, czyli dystrybucję, odnawialne źródła energii(OZE) i ciepłownictwo i powstanie jedna, duża, silna firma w przyszłości. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł, w sumie tak naprawdę naturalny. Musi on zyskać akceptacje rządu, a także strony społecznej. Nie zapominajmy o tym, że firmy to ludzie. Dochodzą takie sygnały, że jest zrozumienie, że jest to kwestia naturalna w przyszłości, by one ze sobą ściśle współpracowały" - stwierdził Dąbrowski.

Dodał także, że spółki Skarbu Państwa i tak ze sobą współpracują i nie mają powodu, by ze sobą konkurować.

Do wypowiedzi odniósł się, choć nie bezpośrednio, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Na Twitterze napisał, że na razie nie ma oficjalnego planu połączenia spółek energetycznych, a wypowiedzi padające w tej sprawie są jedynie prywatnymi opiniami.

Multikoncern energetyczny

10 października br. akcjonariusze PGNiG przegłosowali połączenie spółki z Orlenem. Ostatnim krokiem była decyzja sądu w sprawie fuzji -  2 listopada br. PKN Orlen oficjalnie połączył się z PGNiG. 

W lipcu akcjonariusze Orlenu zgodzili się na połączenie spółki z Lotosem. Biuro prasowe Orlenu przekonywało, że połączenie tych trzech spółek przełoży się na szereg korzyści strategicznych, finansowych i biznesowych.

Tagi:

Jacek Sasinspółkienergetyka

Podobne artykuły

Energetyka

Możesz otrzymać zwrot podatku VAT za gaz. Trzeba złożyć wniosek, skorzystają setki tysięcy Polaków
Czytaj więcej >

Energetyka

Zbliża się koniec spisywania liczników, pomiar będzie zdalny. Czekają nas rewolucyjne zmiany na rynku energii
Czytaj więcej >

Energetyka

Chcieli wyłudzić dodatek elektryczny. Teraz mogą mieć poważne kłopoty
Czytaj więcej >

Energetyka

Orlen obniża ceny gazu. Skorzysta wybrana grupa klientów
Czytaj więcej >

Energetyka

Ustawa ograniczająca podwyżki cen ciepła. Zdaniem przedstawicieli spółdzielni jest nieskuteczna
Czytaj więcej >

Energetyka

Prace ruszyły. W Polsce powstaje najgłębszy taki odwiert na świecie
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]