Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Jacek Sasin o pomyśle połączenia PGE z Grupą Tauron i Grupą Enea. Na razie nie ma takiego planu
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 08.11.2022 09:29

Jacek Sasin o pomyśle połączenia PGE z Grupą Tauron i Grupą Enea. Na razie nie ma takiego planu

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.05.2021. Ministerstwo Aktywow Panstwowych. Briefing dotyczacy wsparcia polskiej siatkowki przez spolki Skarbu Panstwa, z udzialem przedstawicieli klubu Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle. N/z: Jacek Sasin
East News

Prezes PGE ocenił, że plan połączenia PGE z Grupą Tauron i Grupą Enea to dobry pomysł. Jacek Sasin podaje, że na razie nie ma planu połączenia tych spółek energetycznych. Kilka dni wcześniej PKN Orlen oficjalnie połączył się z PGNiG.

Wypowiedź prezesa PGE o połączeniu spółek energetycznych

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) był pytany w niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy są plany połączenia PGE z Grupą Tauron i z Grupą Enea. Prezes PGE ocenił, że to bardzo dobry pomysł.

"Nie jest to zły pomysł, aby w konsekwencji kiedyś powstała firma, która połączy te wszystkie obszary działalności, czyli dystrybucję, odnawialne źródła energii(OZE) i ciepłownictwo i powstanie jedna, duża, silna firma w przyszłości. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł, w sumie tak naprawdę naturalny. Musi on zyskać akceptacje rządu, a także strony społecznej. Nie zapominajmy o tym, że firmy to ludzie. Dochodzą takie sygnały, że jest zrozumienie, że jest to kwestia naturalna w przyszłości, by one ze sobą ściśle współpracowały" - stwierdził Dąbrowski.

Dodał także, że spółki Skarbu Państwa i tak ze sobą współpracują i nie mają powodu, by ze sobą konkurować.

Do wypowiedzi odniósł się, choć nie bezpośrednio, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Na Twitterze napisał, że na razie nie ma oficjalnego planu połączenia spółek energetycznych, a wypowiedzi padające w tej sprawie są jedynie prywatnymi opiniami. 

Multikoncern energetyczny

10 października br. akcjonariusze PGNiG przegłosowali połączenie spółki z Orlenem. Ostatnim krokiem była decyzja sądu w sprawie fuzji -  2 listopada br. PKN Orlen oficjalnie połączył się z PGNiG. 

W lipcu akcjonariusze Orlenu zgodzili się na połączenie spółki z Lotosem. Biuro prasowe Orlenu przekonywało, że połączenie tych trzech spółek przełoży się na szereg korzyści strategicznych, finansowych i biznesowych.