Być może jeszcze dziś Jacek Kurski wróci na fotel prezesa TVP
wikipedia/Adrian Grycuk
Autor Radosław Święcki - 24 Lipca 2020

Prezes TVP rezygnuje ze stanowiska. Potwierdzono już, kto go zastąpi

P.o. prezesa TVP Maciej Łopiński zrezygnował z czasowego pełnienia obowiązków prezesa TVP - poinformowało w piątek Centrum Informacji TVP. Zastąpi go w tej roli Jacek Kurski, ale nie można wykluczyć, że jeszcze w piątek zostanie on na stałe powołany na stanowisko prezesa publicznej telewizji.

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP?

- W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu - poinformowało w piątek Centrum Informacji TVP.

Tymczasem jeszcze w piątek - jak informują Wirtualne Media - Kurski może zostać na stałe powołany na prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz
3. Katarzyna Dowbor zrozpaczona, nie może uwierzyć. Stało się coś tragicznego, chodzi o samotną matkę

Przypomnijmy, że Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu 2016 roku, kilka tygodni po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych. Wcześniej Kurski pełnił stanowisko wiceministra kultury a także przez lata był posłem i eurodeputowanym PiS (z kilkuletnią przerwą na działalność w partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry). Stanowisko szefa TVP Kurski stracił w marcu tego roku, po tym jak został odwołany przez Radę Mediów Narodowych. Jego dymisja miała być ultimatum prezydenta Andrzeja Dudy, który chciał głowy Kurskiego w zamian za podpisanie ustawy abonamentowej. Tyle, że nowego prezesa TVP nie wybrano, a rada nadzorcza publicznej telewizji zdecydowała o powołaniu pełniącego obowiązki prezesa TVP. Misję tę powierzono wieloletniemu współpracownikowi Lecha Kaczyńskiego Maciejowi Łopińskiemu, który z kolei powołał Kurskiego na swojego doradcę. Z kolei pod koniec maja były prezes został ponownie powołany przez RMN do zarządu publicznej telewizji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Smutne wyznanie słynnej piosenkarki. Ma poważne problemy ze zdrowiem, jest coraz gorzej
  3. Pożar autokaru z polskimi turystami. Wakacje zamieniły się w koszmar
  4. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany
  5. Waloryzacja 2021: Wiemy, jakie będą podwyżki. Najwyższe od 10 lat
  6. Od 2021 roku nowy obowiązek na zakupach. Wprowadzić go będą musiały nawet najmniejsze ze sklepów
  7. Wydało się, jakie rzeczy działy się w kuchni ze "Świata według Kiepskich". Grabowski dlatego nie cierpiał kręcić tam scen

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News