Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Prezes TVP rezygnuje ze stanowiska. Potwierdzono już, kto go zastąpi
Radosław Święcki
Radosław Święcki 24.07.2020 02:00

Prezes TVP rezygnuje ze stanowiska. Potwierdzono już, kto go zastąpi

Być może jeszcze dziś Jacek Kurski wróci na fotel prezesa TVP
wikipedia/Adrian Grycuk

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP?

- W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu - poinformowało w piątek Centrum Informacji TVP. 

Tymczasem jeszcze w piątek - jak informują Wirtualne Media - Kurski może zostać na stałe powołany na prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych. 

Przypomnijmy, że Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu 2016 roku, kilka tygodni po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych. Wcześniej Kurski pełnił stanowisko wiceministra kultury a także przez lata był posłem i eurodeputowanym PiS (z kilkuletnią przerwą na działalność w partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry). Stanowisko szefa TVP Kurski stracił w marcu tego roku, po tym jak został odwołany przez Radę Mediów Narodowych. Jego dymisja miała być ultimatum prezydenta Andrzeja Dudy, który chciał głowy Kurskiego w zamian za podpisanie ustawy abonamentowej. Tyle, że nowego prezesa TVP nie wybrano, a rada nadzorcza publicznej telewizji zdecydowała o powołaniu pełniącego obowiązki prezesa TVP. Misję tę powierzono wieloletniemu współpracownikowi Lecha Kaczyńskiego Maciejowi Łopińskiemu, który z kolei powołał Kurskiego na swojego doradcę. Z kolei pod koniec maja były prezes został ponownie powołany przez RMN do zarządu publicznej telewizji.