BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jacek Jaworek "bawi się z policją w chowanego". Za pomoc w jego znalezieniu wyznaczono nagrodę
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 07.06.2023 15:43

Jacek Jaworek "bawi się z policją w chowanego". Za pomoc w jego znalezieniu wyznaczono nagrodę

Jacek Jaworek
Domena publiczna

Jacek Jaworek w nocy z 9 na 10 lipca 2021 r. zamordował brata, bratową oraz 17-letniego bratanka. Od tamtego dnia jest nieskutecznie poszukiwany.  Za pomoc w jego znalezieniu wyznaczona została nagroda w wysokości 20 tys. zł.

USA pomaga

USA przekazało polskim śledczym materiały od globalnej firmy telekomunikacyjnej, które mogą pomóc w ustaleniu lokalizacji Jaworka, tego gdzie przemieszczał się tuż po dokonaniu zbrodni.

Policjanci prowadzący śledztwo przekazali, że zapoznali się z danymi oraz, że potrzebują dostępu do bardziej szczegółowych informacji.

- Taki wniosek został do Stanów Zjednoczonych skierowany i obecne oczekujemy na jego realizację - przekazał w kwietniu Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. 

Postanowienie o zawieszeniu śledztwa

"Z powodu ukrywania się przez podejrzanego Jacka Jaworka przed organami ścigania prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu śledztwa. Zawieszenie postępowania oznacza, że w sprawie, z uwagi na zebranie pełnego materiału dowodowego, nie są wykonywane czynności procesowe" - wyjaśnił w komunikacie rzecznik częstochowskiej prokuratury. 

Prokurator Tomasz Ozimek zapewnił, że w dalszym ciągu będą kontynuowane intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania podejrzanego

Odpowiada za nie Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Tak może wyglądać Jacek Jaworek

Jaworek.png

 

Ocalały z tragedii Gianni domaga się kontynuowania śledztwa

“Ci śledczy musieliby przyjść na grób i zobaczyć Gianniego, jak wpatruje się w pomnik swoich rodziców i brata. Może gdyby prokurator zobaczył jego twarz, nie zawiesiłby śledztwa. To rozdzierający widok, nie do opisania - powiedziała dziennikowi ”Fakt" Katarzyna Chalecka, ciocia Gianniego.

Niedługo przez zbrodnią Jaworek wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Miał problemy finansowe. Znajomym mówił, że czuł się osaczony. Mężczyzna jest zdesperowany i uznawany za wyjątkowo niebezpiecznego przestępce.

Mimo wielu sygnałów z całego kraju, w których osoby zgłaszały, że widziały Jacka Jaworka, żaden z nich nie przyniósł przełomu w śledztwie. Nie wiadomo nawet czy mężczyzna żyje, przebywa w kraju czy za granicą. Może być wszędzie. 

Jaworek poszukiwany jest listem gończym, europejskim nakazem aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Tagi: Policja
Polecane