Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Żabka wprowadza zaskakującą usługę. Można "odpicować sobie buty"
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 07.06.2023 13:39

Żabka wprowadza zaskakującą usługę. Można "odpicować sobie buty"

Żabka
Domena publiczna

Sieć Żabka poszerzyła swoją ofertę usług o czyszczenie i naprawę obuwia. Nowe reklamy sieci zachęcają hasłem “Odpicuj sobie buty”. 

"Odpicuj sobie buty"

Od 5 czerwca w Żabce za 59 zł można zamówić usługę czyszczenia obuwia. Dostępne są także pakiety czyszczenia i napraw. Usługi można zlecić na stronie Żabki, natomiast buty należy przynieść je do sklepu wybranego podczas zamawiania usługi i w tym samym miejscu je odebrać. 

Czas realizacji zamówienia wynosi 10 dni dla usługi czyszczenia obuwia i 14 dni w przypadku pakietów napraw szewskich.

Nowa usługa dostępna jest dzięki współpracy Żabki z firmą woshwosh, która od 2015 roku oferuje kompleksowe usługi szewskie, a także dba dodatkowo o edukację i drugi obieg obuwia, organizując zbiórki dla potrzebujących oraz sprzedaż butów używanych. 

Naprawiać zamiast wyrzucić

Ideą nowej oferty jest popularyzowanie wśród Polek i Polaków idei zero waste. Jak czytamy na stronie Żabki, regularne czyszczenie i naprawa obuwia wydłuża im życie nawet o kilka sezonów. Przemysław Tomaszewski z Żabka Polska zwraca uwagę, że nowa usługa pomoże klientom oszczędzać ich czas i pieniądze, gdyż konserwacja obuwia jest dużo tańsza niż kupowanie nowych. 

Sieć podkreśla także, że zlecając czyszczenie zamiast kupna nowych butów, można zmniejszyć ślad węglowy o 85 proc. , ponieważ produkcja jednej pary obuwia to średnio 14 kg dwutlenku węgla
uwalnianego do atmosfery i aż 50 litrów zużytej wody. 

Sieć sklepów Żabka

Żabka to sieć małych sklepów, w Polsce obecnie ma ponad 9 tys. 8 tys. franczyzobiorców i odwiedza ją 15, 5 mln klientów. Klienci mogą zrobić w placówkach szybkie zakupy spożywcze, a także zjeść szybką przekąskę na ciepło w ramach Żabka Café. 

 

Tagi: Żabka