Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > ING Bank Śląski ma sporą promocję dla klientów. Chodzi o hipoteki
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 16.03.2021 01:00

ING Bank Śląski ma sporą promocję dla klientów. Chodzi o hipoteki

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Kolejka przed bankiem BNP Paribas.
East News, Arkadiusz Ziolek

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega oferta "Ławy start"

  • Jakie są warunki promocji "Lekka ratka"

  • Jak obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych w ING różni się od poprzedniego

ING proponuje nowe oferty kredytów hipotecznych

W ostatnim czasie popularność kredytów hipotecznych bardzo mocno wzrosła. Tylko w lutym 2021 r. Polacy złożyli ponad 47,1 tys. wniosków więcej niż w analogicznym okresie rok temu - wynika z danych Heritage Real Estate. Eksperci wskazują, że całkiem niezła kondycja polskiej gospodarki, dobra sytuacja na rynku pracy, niskie stopy procentowe, a przede wszystkim poluzowanie polityki kredytowej przez banki sprawiły, że zainteresowanie kredytami hipotecznymi wzrosło.

Niewątpliwie przekłada się to na oferty kredytowe poszczególnych banków. ING Bank Śląski od 15 marca rozpoczął akcję "Najlepiej na swoim", która oferuje dwa warianty kredytów hipotecznych - ze stałą lub zmienną ratą.

Aby wziąć kredyt hipoteczny w ING należy spełnić kilka warunków. Bank wymaga min. 20 proc. wkładu własnego (jeszcze w połowie 2020 r. było to 30 proc.), zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę lub działalności gospodarczej (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę), a także posiadania lub założenia rachunku osobistego w ING, na który wpłynie co najmniej 2 tys. zł miesięcznie. Portal bankier.pl informuje, że "co najmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego".

Klienci muszą wiedzieć, że bank finansuje od 100 tys. zł do 1,5 mln wartości nieruchomości. Zatem jakie opcje do wyboru mają klienci ING?

ING podwyższa oprocentowanie

Bankier.pl informuje, że "Łatwy start" objęty jest marżą w wysokości 2,20 pp. i zerową prowizją. W porównaniu z poprzednią akcją promocyjną marża wzrosła o 0,01 pp.

"Lekka rata" startuje z marżą 1,99 pp. i prowizją 1,50 proc. Marża wzrosła o 0,04 pp., natomiast prowizja o 0,25 pp. Klienci, którzy zdecydują się na opcję stałej stopy procentowej muszą pamiętać, że te na 15 marca wynosi odpowiednio 3,73 proc. i 3,52 proc.

Promocja ING Banku Śląskiego obowiązuje do 18 kwietnia 2021 r. Osoby, które chcą wziąć kredyt hipoteczny, ale nie spełniają warunków wymaganych przez ING mogą spróbować w innym banku. Umowy cywilnoprawne honoruje m.in.: PKO BP i mBank. Ten drugi wymaga jedynie 6 miesięcy zatrudnienia w oparciu o umowę zlecenie u tego samego pracodawcy.

Inne banki również przygotowały promocje. Bank Pekao S.A niedawno zapowiadał chęć zwiększenia udziału w rynku w segmencie kredytów hipotecznych kusi promocją "eHipoteka". Z kolei Alior Bank przygotował ofertę "Własne M w wielkim mieście".