BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Kolejka przed bankiem BNP Paribas.

East News, Arkadiusz Ziolek

ING Bank Śląski ma sporą promocję dla klientów. Chodzi o hipoteki

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

ING to bank regularnie przygotowujący oferty promocyjne kredytów hipotecznych. Tym razem do wyboru klienci mają "Łatwy start" lub "Lekką ratkę". Czym różnią się oba warianty i w jaki sposób zmieniły się w por&oacut

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega oferta "Ławy start"

  • Jakie są warunki promocji "Lekka ratka"

  • Jak obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych w ING różni się od poprzedniego

ING proponuje nowe oferty kredytów hipotecznych

W ostatnim czasie popularność kredytów hipotecznych bardzo mocno wzrosła. Tylko w lutym 2021 r. Polacy złożyli ponad 47,1 tys. wniosków więcej niż w analogicznym okresie rok temu - wynika z danych Heritage Real Estate. Eksperci wskazują, że całkiem niezła kondycja polskiej gospodarki, dobra sytuacja na rynku pracy, niskie stopy procentowe, a przede wszystkim poluzowanie polityki kredytowej przez banki sprawiły, że zainteresowanie kredytami hipotecznymi wzrosło.

Niewątpliwie przekłada się to na oferty kredytowe poszczególnych banków. ING Bank Śląski od 15 marca rozpoczął akcję "Najlepiej na swoim", która oferuje dwa warianty kredytów hipotecznych - ze stałą lub zmienną ratą.

Aby wziąć kredyt hipoteczny w ING należy spełnić kilka warunków. Bank wymaga min. 20 proc. wkładu własnego (jeszcze w połowie 2020 r. było to 30 proc.), zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę lub działalności gospodarczej (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę), a także posiadania lub założenia rachunku osobistego w ING, na który wpłynie co najmniej 2 tys. zł miesięcznie. Portal bankier.pl informuje, że "co najmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego".

Klienci muszą wiedzieć, że bank finansuje od 100 tys. zł do 1,5 mln wartości nieruchomości. Zatem jakie opcje do wyboru mają klienci ING?

ING podwyższa oprocentowanie

Bankier.pl informuje, że "Łatwy start" objęty jest marżą w wysokości 2,20 pp. i zerową prowizją. W porównaniu z poprzednią akcją promocyjną marża wzrosła o 0,01 pp.

"Lekka rata" startuje z marżą 1,99 pp. i prowizją 1,50 proc. Marża wzrosła o 0,04 pp., natomiast prowizja o 0,25 pp. Klienci, którzy zdecydują się na opcję stałej stopy procentowej muszą pamiętać, że te na 15 marca wynosi odpowiednio 3,73 proc. i 3,52 proc.

Promocja ING Banku Śląskiego obowiązuje do 18 kwietnia 2021 r. Osoby, które chcą wziąć kredyt hipoteczny, ale nie spełniają warunków wymaganych przez ING mogą spróbować w innym banku. Umowy cywilnoprawne honoruje m.in.: PKO BP i mBank. Ten drugi wymaga jedynie 6 miesięcy zatrudnienia w oparciu o umowę zlecenie u tego samego pracodawcy.

Inne banki również przygotowały promocje. Bank Pekao S.A niedawno zapowiadał chęć zwiększenia udziału w rynku w segmencie kredytów hipotecznych kusi promocją "eHipoteka". Z kolei Alior Bank przygotował ofertę "Własne M w wielkim mieście".

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >