BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Pobieranie gotowki z bankomatu

East News, Zofia i Marek Bazak

EnveloBank znika z polskiego rynku. Klienci muszą być gotowi na zmiany

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

EnveloBank to spółka należąca do Banku Pocztowego i od tej pory będzie istnieć tylko pod jego szyldem. Dotychczasowi klienci EnveloBank muszą liczyć się ze zmianami, ale co to dokładnie dla nich znaczy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest EnveloBank

  • Co zmieni się dla jego klientów

  • W jaki sposób klienci EnveloBanku muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości

EnveloBank w Bank Pocztowy

"Stabilność i doświadczenie Banku Pocztowego, mobilność i cyfrowe rozwiązania EnveloBanku w ramach jednej bankowości." - informuje na swojej stronie internetowej Bank Pocztowy. Co więcej, klienci EnveloBanku muszą się z nim pożegnać.

Bank Pocztowy w komunikacie poinformował, że klienci EnveloBanku od 11 marca muszą korzystać z jego usług. Od tego dnia logowanie następuje poprzez stronę online.pocztowy.pl oraz poprzez aplikację banku Pocztowy.

Jednocześnie dla wszystkich klientów EnveloBanku przygotowano mały przewodnik po tym, jak korzystać z usług Banku Pocztowego. "Twój identyfikator Klienta NIK i hasło dostępu do serwisu pozostaną takie same" - przestrzega Pocztowy w komunikacie i dodaje, że należy pamiętać o aktualizacji swojej aplikacji mobilnej.

Zmiany dla klientów EnveloBanku

Bank Pocztowy przestrzega, że w trakcie płatności w sklepach internetowych wciąż może być widoczne logo EnveloBanku. Klienci muszą pamiętać, że docelowo logotypem będzie Bank Pocztowy i to z niego należy korzystać.

"Jeśli do tej pory korzystałeś z bankowości EnveloBanku, przy płatności za pomocą pay-by-link, wybierz logo „EnveloBank”. Jeżeli jednak pomylisz się i wybierzesz logo Banku Pocztowego to płatność zostanie przerwana. Z góry przepraszamy za niedogodności. Pamiętaj, że w sklepach internetowych możesz również wygodnie płacić BLIK-iem" - przestrzega bank w komunikacie.

Co więcej, wszystkie informacje dotyczące EnveloBanku od tej pory znajdą się na stronie Banku Pocztowego, a wcześniejszy serwis zostanie wygaszony. Analogiczna sytuacja dotyczy profili w mediach społecznościowych.

TVN24 podaje, że nie jest wiadome ilu klientów przyciągnął EnveloBank, ale Pocztowy deklaruje, że obsłużył 1,1, mln osób.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Nowe terminy składania niektórych zeznań podatkowych. Warto się z nimi zapoznać

Czytaj więcej >
Seniorzy mogą otrzymać również zasiłek dla niezdolnych do pracy

Finanse

Jeżeli byłeś ratownikiem górskim lub ochotnikiem w straży pożarnej, dostaniesz wyższą emeryturę

Czytaj więcej >
Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Finanse

Polacy masowo składają wnioski do ZUS. Tylko od wczoraj aż 600 tys., wszystkie tylko w jednym celu

Czytaj więcej >

Finanse

Resort finansów się ugiął. Skomplikowana zmiana będzie musiała jeszcze trochę poczekać

Czytaj więcej >

Finanse

Tajemniczy wniosek w Senacie. Dodatkowe 300 zł miesięcznie za spory staż małżeństwa

Czytaj więcej >

Finanse

Koperty z wesel do opodatkowania. Premier tłumaczy urzędników

Czytaj więcej >