ING
Wikipedia/myself (User:Piotrus)
Autor Paulina Musianek - 14 Sierpnia 2019

ING Bank Śląski: zmiany w sposobie logowania. Musisz mieć przy sobie telefon

ING Bank Śląski wprowadza zmiany w bankowości elektronicznej. Dotyczą one logowania i autoryzacji transakcji. Trzeba będzie mieć pod ręką telefon.


ING Bank Śląski zapowiedział, że dostosowuje się do wymagań wynikających z dyrektywy PSD2 i od 20 sierpnia wprowadza dodatkowe potwierdzanie niektórych operacji.

ING Bank Śląski wyjaśnia nowe sposoby logowania

W trakcie logowania do bankowości internetowej Moje ING, klient może zostac poproszony o wpisanie kodu autoryzacyjnego z SMS-a. Będa istnieć 2 sposoby logowania:

  1. Login i hasło maskowane (5 wybranych znaków)
  2. Login, hasło maskowane (5 wybranych znaków) i kod SMS
Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

Logowanie do aplikacji na telefon moze przebiegać na 3 sposoby:

  1. Tylko PIN do aplikacji
  2. Tylko identyfikator biometryczny – odcisk palca lub face ID
  3. Identyfikator biometryczny i PIN do aplikacji


Za każdym razem, gdy będziesz się logować lub zlecać dyspozycje w aplikacji, nasz system bezpieczeństwa błyskawicznie przeanalizuje sytuację i dobierze odpowiedni sposób autoryzacji. Oceni też, czy dodatkowa autoryzacja jest potrzebna – czytamy w komunikacie banku. O tym, jak klient będzie musiał się zalogować, będzie decydować system instytucji.

Dyrektywa PSD2

W listopadzie 2015 r. Parlament Europejski uchwalił dyrektywę regulującą rynek płatności - Payment Services Directive 2. Kraje członkowskie, w tym również Polska, mają dwa lata na dostosowanie regulacji krajowych do przepisów wspomnianej dyrektywy. Ma ona na celu obniżenie kosztów transakcyjnych i podniesienie bezpieczeństwa transakcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News