fot. wikimedia.org
Autor Kasper Starużyk - 10 Czerwca 2019

Ile zarabiają astronauci w NASA? Są bardzo zróżnicowane

Ile zarabiają astronauci? To pytanie niewątpliwie zaświtało w głowie każdego choć raz. W końcu astronauci wykonują wysoce nietypową, niebezpieczną pracę. Jak więc płaci im popularna na całym świecie agencja kosmiczna NASA? Czy bycie astronautą to gra warta świeczki?

Ile zarabiają astronauci w NASA i czy opłaca się narażanie życia dla wypłaty astronauty? To niewątpliwie jedna z najciekawszych ale i najniebezpieczniejszych ścieżek zawodowych na świecie. Praca w przestrzeni kosmicznej choć obecnie jawi się jako bardzo futurystyczna, w przyszłości ma być coraz bardziej powszechna.

Ale czy obecnie warto nadstawiać karku, by latać w kosmos? Z pewnością nie może dokonać tego każdy, kto miałby na to ochotę. Proces rekruatcji na astronautę jest bowiem piekielnie ciężki, a przechodzi go zaledwie ułamek z wszystkich tych, którzy biorą w nim udział. Jak podaje Business Insider Polska, w 2017 roku przeprowadzono rekrutację na astronautę do NASA, w której udział wzięło 18,3 tys. osób. Finalnie wybrano jednak grupę 12 z nich. Proces rekrutacji na astronautę jest 74 razy trudniejszy niż ten, który skutkuje dostaniem się na Harvard.

Ile zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSIle zarabia Kaczyński? Ujawniono oświadczenie majątkowe prezesa PiSCzytaj dalej

Ile zarabiają astronauci? Czy NASA dobrze płaci?

Naturalnie jednak nie każdy może ubiegać się o to stanowisko. Żeby wziąć udział w rekrutacji trzeba mieć obywatelstwo Stanów Zjednoczonych, posiadać dyplom renomowanej uczelni w dziedzinie nauk ścisłych, trzy lata doświadczenia w zawodzie lub 1000 godzin spędzonych za sterami odrzutowca.

Dobrze, założmy jednak, że już dostaliśmy się na etat astronauty w NASA. Jakie zarobki nas czekają? Okazuje się, że, jak sprawę komentuje NASA, "stopień zarobków każdej osoby jest określany na podstawie jej osiągnięć na uczelni i doświadczenia". W ten sposób możemy liczyć na pieniądze w przedziale 5 226,83 dolarów do 8 079,83 dol.

Przedział ten podzielony jest także na etapy od 1 do 10, które są zróżnicowane pod względem doświadczenia i zaangażowania danej osoby. Oznacza to więc, że w ramach wspomnianych widełek płac znaleźć można w sumie 10 różniących się od siebie poziomów wynagrodzeń. Koniec końców astronauci rocznie zarabiają więc od 63 600 dolarów do 98 317 dolarów. Co ciekawe jednak, Business Insider Polska podkreśla, że możliwe jest zarabianie przez astronautów nawet 120 000 dolarów rocznie, ale te stawki zarezerwowane są jedynie dla najlepszych z najlepszych.

Nie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachNie będzie jednak programu krowa+. Wieś zaskoczona po wyborachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
2. Zelmer będzie wycofany z rynku
3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4. Kwaśniewski ostro o obecnym prezydencie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News