hongkong-pixabay-jasonlam
Obraz Jason Lam z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Maja 2020

Świat coraz bardziej zaniepokojony planami Chińczyków. Kilka dużych państw już zareagowało

Hongkong może już niedługo stracić swoją autonomię. Władze Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii wydały w piątek wspólne oświadczenie, w którym wyraziły zaniepokojenie propozycjami Chin w sprawie bezpieczeństwa narodowego w Hongkongu. Przyjęcie nowych przepisów może doprowadzić do utraty niezależności przez Hongkong.

Hongkong zagrożony. Trzy państwa reagują

We wspólnym oświadczeniu ministrowie spraw zagranicznych ww. krajów ostrzegają, że wprowadzenie takiego prawa w imieniu Hongkongu bez bezpośredniego udziału jego mieszkańców, władz ustawodawczych lub sądowniczych naruszałoby prawo “jeden kraj, dwa systemy”, według którego Hongkong ma zagwarantowaną autonomię.

Hongkong straci niezależność?

Jak podaje PAP za agencją Reutera, w piątek rozpoczęła się doroczna sesja chińskiego parlamentu - Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL). Na posiedzeniu delegaci będą zajmować się projektem decyzji w związku z wprowadzeniem w Hongkongu przepisów przeciwko terroryzmowi, separatyzmowi, działalności wywrotowej i zagranicznym wpływom w sprawy Hongkongu.

Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatówMagdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Nowe prawo zakłada między innymi możliwość utworzenia w Hongkongu agencji bezpieczeństwa narodowego przez centralny rząd ludowy Chin. Do sprawy postanowiły się ustosunkować również Stany Zjednoczone.

USA potępiają Chiny za nowe prawo ws. Hongkongu

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo skrytykował władze Chin. W piątkowym oświadczeniu przekazał, że Stany Zjednoczone potępiają rozwiązanie OZPL, aby jednostronnie i arbitralnie narzucić Hongkongowi przepisy o bezpieczeństwie narodowym.

Nie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USANie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USACzytaj dalej

Pompeo zaznaczył, że wprowadzenie nowego prawa bez uwzględnienia procesów prawodawczych i woli mieszkańców Hongkongu będzie "podzwonnym dla wysokiego poziomu autonomii, jaką Pekin obiecał Hongkongowi w ramach Wspólnej Chińsko-Brytyjskiej Deklaracji". Sekretarz Stanu nawiązał do podpisanego w 1984 roku dokumentu, w którym został określony status terytorium Hongkongu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek
Możesz wynegocjować lepszą cenę od dewelopera. W niektórych miastach nawet kilkadziesiąt tys. zł taniejMożesz wynegocjować lepszą cenę od dewelopera. W niektórych miastach nawet kilkadziesiąt tys. zł taniejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News