BiznesINFO.pl
pixabay, jarmoluk

pixabay, jarmoluk

GW: Nieoficjalnie wiadomo kto zostanie prezesem PKO BP

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

PKO BP ma w końcu nowego prezesa - wynika z nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej". Na liście nazwisk pojawił się Jan Emeryk Rościszewski, który obecnie pełni funkcję wiceprezesa PKO BP. Sprawę podkręca fakt, że niespełna miesiąc temu Jarosław Kaczyński wspominał o prezesie, który "zasiada w zarządzie".

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim jest Jan Emeryk Rościszewski

  • Jak znalazł się na stanowisku prezesa PKO BP

PKO BP z nowym prezesem

Kilka tygodni temu Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii wspomniał, że prezesem PKO BP nie zostanie żaden polityk. Jasno podkreślił, że nie będzie to osoba spod skrzydeł Prawa i Sprawiedliwości, ale nie chciał zdradzić nazwiska.

Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że prezesem PKO BP ma zostać Jan Emeryk Rościszewski. Choć Rościszewski z wykształcenia jest politologiem i historykiem, swoją karierę zaczął od pracy w ubezpieczeniach, aż w końcu w 2016 r. został wiceprezesem PKO BP.

Anonimowy informator portalu gazeta.pl podkreśla, że Jan Emeryk Rościszewski ma jedną zaletę, której nie posiada Jagiełło - jest byłym członkiem Porozumienia Centrum. PC to ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego z początku lat 90. Wówczas prezes próbował podbić polską scenę polityczną z PC, a przy okazji tzw. nocy teczek zapewniał, że w szeregach jego partii nie ma żadnych byłych agentów komunistycznych.

W poniedziałek kadencja Zbigniewa Jagiełły dobiegnie końca. Informatorzy puszczają oczko i mówią, że przeforsowanie Rościszewskiego na prezesa PKO BP to zasługa premiera Mateusza Morawieckiego.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Ostatni dzwonek dla produkujących wyroby z akcyzą

Finanse

Do końca czerwca możesz zgłosić się do rejestru. Później nie wyprodukujesz produktów obłożonych akcyzą

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >