Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 23.03.2023 13:42

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia

Łyżka
GIS

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, w którym informuje o wycofaniu popularnego produktu. Jak wyjaśnia GIS, mogły się w nim znaleźć szkodliwe substancje.

Kontrola wykazała nieprawidłowości

GIS poinformował, że kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazała “niezgodność polegającą na migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do kontaktu z żywnością”. Z komunikatu wynika, że pierwszorzędowe aminy aromatyczne są substancjami szkodliwymi dla zdrowia i pod żadnym warunkiem nie powinny znajdować się w żywności. 

Trzeba uważać na ten produkt

GIS informuje o wycofaniu produktu, który wykorzystywany jest do gotowania. Niezgodność polega na migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do kontaktu z żywnością.

Chodzi o czarną chochlę z drewnianą rączką marki Valdinox, wykonaną z nylonu, o numerze partii: KZ/21/052 i kodzie kreskowym: 5 907508 180843. Dystrybutorem chochli jest firma ALTOM Sp. z o.o. Sp. K., z siedzibą przy ulicy Franklina Roosevelta 116A, w Gnieźnie.

Podjęto odpowiednie działania

"Firma Altom niezwłocznie po otrzymaniu informacji o stwierdzonej niezgodności rozpoczęła proces wycofywania produktu z obrotu handlowego. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania kwestionowanego produktu" - czytamy w komunikacie.