BiznesINFO.pl
pixabay, pasja1000

pixabay, pasja1000

Emerytura możliwa nawet przed 40. rokiem życia. Ale to nie takie łatwe

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Wszyscy marzą o spokojnej i bezpiecznej emeryturze, ale chcieliby skorzystać z niej wcześniej. Czy przejście przed 40-stką na emeryturę jest możliwe? Pewien Amerykanin przeszedł na nią w wieku 36 lat. Jaki jest sekret?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co zrobił mężczyzna, aby przejść na wcześniejszą emeryturę

  • Czemu to zrobił

  • W co inwestuje pieniądze

Emerytura wcześniej niż każda inna

Amerykanin Michael Quan przeszedł na emeryturę w wieku 36 lat i tym samym spełnił swoje marzenie. Business Insider informuje, że mężczyzna od zawsze dążył do tego, aby osiągnąć finansową stabilność w młodym wieku.

Portal informuje, że Michael Quan sprzedał funduszowi swoją private equity [rodzaj inwestycji, która finansuje spółki niedopuszczone do obrotu publicznego - red.] firmy informatycznej. Uzyskane pieniądze zainwestował w ciekawy sposób.

Amerykanin postawił na inwestycję generującą zyski bez konieczności jego zaangażowania w pracę. Jest to tzw. dochód pasywny. Mężczyzna w rozmowie z mediami podkreśla, że dzięki temu może w stu procentach poświęcić się życiu rodzinnemu.

Obecnie mężczyzna od ośmiu lat przebywa na emeryturze. W wywiadzie z Insiderem zdradził trzy sposoby na to, w jaki sposób można osiągać dochód pasywny. Czy Polacy także mogą pozwolić sobie na takie inwestycje?

Sekret wcześniejszej emerytury

Przede wszystkim pierwszym źródłem dochodu młodego emeryta są nieruchomości. Mężczyzna 78 proc. swoich pieniędzy uzyskuje z wynajmowania trzech nieruchomości: dwóch długoterminowo, a trzech krótkoterminowo przy pomocy serwisu Airbnb.

Dodatkowo mężczyzna jest udziałowcem firmy rodzinnej zajmującej się inwestycją w nieruchomości oraz kompleks apartamentów w Teksasie, w który zainwestował przy pomocy firmy deweloperskiej.

Dywidendy pochodzące z jego portfela kapitałowego to kolejne źródło dochodu pasywnego mężczyzny. Jak się okazuje, 16 proc. jego zysków pochodzi właśnie z inwestycji kapitałowych. Te pieniądze mężczyzna inwestuje dalej, a dzięki temu rośnie nie tylko jego portfel, ale również procent należących do niego dywidend.

W przypadku inwestycji kapitałowych, mężczyzna podchodzi do sprawy z ogromnym zaangażowaniem i ostrożnością. BI zauważa, że kombinacja różnych aktywów zapewnia mu spokój i bezpieczeństwo finansowe na rynku.

Michael Quan prowadzi także bloga, na którym dzieli się sposobami na wczesne przejście na emeryturę. Uzyskuje w ten sposób średnio 10 tys. dolarów miesięcznie, a pieniądze pochodzą m.in.: z reklam.

Ale czy Michael Quan odnalazłby się w Polsce, gdzie minimalna emerytura wynosi niewiele ponad 1 tys. złotych na rękę, a większość młodych ludzi może jedynie pomarzyć o własnym mieszkaniu? Cóż, wydaje się, że dla chcącego nic trudnego, choć w polskich realiach tej chęci trzeba mieć szczególnie wiele.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >