Elon Musk deklasuje Toyotę
Wikimedia Commons/Vauxford/CC4.0
Autor Kasper Starużyk - 2 Lipca 2020

Elon Musk ma powody do radości. Jego firma pokonała japońskiego giganta

Elon Mus wygrywa z Toyotą! Tesla zdetronizowała japońskiego producenta samochodów. Toyota nie mówi ostatniego słowa, choć to Elon Musk jest tym razem górą.

Elon Musk jest na prowadzeniu elektrycznej wojny w motoryzacji. Amerykański miliarder wyprzedził Toyotą jeżeli chodzi o giełdowe notowania. Japońska firma nie mówi jednak ostatniego słowa i podnosi rękawice rzuconą przez Teslę. Kilka dni temu informowaliśmy o nowych "elektrykach" od Japończyków. Wygląda na to, że Toyota musi przyśpieszyć swoje prace jeżeli chce powrócić na pozycję lidera.

Elon Musk i Tesla są liderami

Doszło do zmiany lidera w branży motoryzacyjnej. Wartość Tesli przekroczyła 210 miliardów dolarów. To Elon Musk usiadł na tronie giełdowej wyceny. Rewolucja w branży nabiera tempa. Widać, że przyszłość jest upatrywana w elektryfikacji transportu i to tutaj inwestorzy postrzegają wielkie pieniądze i pokładają nadzieje. Notowania amerykańskiej Tesli przebiły japońskiego konkurenta. Jeżeli Toyota chce wrócić na swoją pozycję, musi przyśpieszyć prace w dziedzinie elektrycznych samochodów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Zakonnica w sierocińcu nieludzko wykorzystała nastolatkę szmatką w kotłowni. Porażające wyznanie ofiary, która po latach zaczęła mówić o okropnych przeżyciach

Okazuje się, że Tesla, która stała się właśnie firmą wyżej wycenianą niż Toyota produkuje o wile mniej samochodów. Jak podaje portal Money.pl, amerykański koncern należący do miliardera-wizjonera sprzedał 30 razy mniej samochodów i zarobił ponad 10 razy mniej niż japoński konkurent. Nie przeszkadza to jednak inwestorom. Widzą oni w Tesli ogromny potencjał i niejako "inwestują w przyszłość". Jednak akcja Tesli została wyceniona na 1120 dolarów.

Elon Musk na fali wzrostów


Trend wzrostowy Tesli trwa od połowy 2019 roku i został tylko chwilowo przerwany przez pandemię koronawirusa. Cena akcji spadła w marcu z 700 do 400 dolarów, ale jak widać spadki zostały bardzo szybko nadrobione - i to z ogromną nawiązką. Wszyscy, którzy postawili na nowatorski projekt Elona Muska swoje pieniądze mogą się dzisiaj czuć zwycięzcami - zarobili krocie. Od 2010 roku, czyli debiutu Tesli na giełdzie akcje tej firmy wzrosły o ponad 5500%.

- Po kilku latach strat Tesla wykazała ostatnio trzy kwartały z zyskiem i zaskoczyła inwestorów solidną sprzedażą w pierwszym kwartale tego roku, pomimo wybuchu epidemii - opisuje sytuację agencja Reuters cytowana przez portal Money. Agencja podkreśla, że producent w zeszłym roku wyprodukował prawie 368 tysięcy samochodów.Plany na 2020 zakładały pół miliona aut.

500 plus na wakacje również dla emerytów? Pojawiają się pomysły, żeby rozszerzyć zasięg świadczenia500 plus na wakacje również dla emerytów? Pojawiają się pomysły, żeby rozszerzyć zasięg świadczeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Ekonomiści alarmują. Inflacja w Polsce może być najwyższa w całej Unii i będzie zjadać nasze pensjeEkonomiści alarmują. Inflacja w Polsce może być najwyższa w całej Unii i będzie zjadać nasze pensjeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News