Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Eksplozja na Moście Krymskim. Jest reakcja Putina
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 09.10.2022 21:07

Eksplozja na Moście Krymskim. Jest reakcja Putina

orędzie Władimira Putina
public domain

Tym wydarzeniem żyją media na całym świecie. Podobnie jak przy uszkodzeniach gazociągów Nord Stream, analitycy i eksperci snują przeróżne teorie o tym kto stoi za uszkodzeniem mostu.

Jak na poważne zniszczenie tego ważnego dla Rosjan mostu zareagował prezydent Rosji.

- Władimir Putin otrzymał raporty od premiera Michaiła Miszustina, wicepremiera Marata Chusnullina, szefów Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Aleksandra Kurenkowa i Ministerstwa Transportu Giennadija Sawieliewa, a także szefów agencji bezpieczeństwa w związku z sytuacją nadzwyczajną na moście krymskim - przekazał rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow.

Pieskow przekazał również, że Putin polecił premierowi powołanie komisji rządowej, która ma wyjaśnić przyczyny wypadku i jak najszybciej zlikwidować jego skutki.

Reakcja Putina

To zostało wymyślone, wykonane i zlecone przez ukraińskie służby specjalne” – powiedział Putin o wybuchu, który miał miejsce na moście.

Dodał, że był to akt terrorystyczny oraz Ukraińcy chcieli w ten sposób zniszczyć krytyczną infrastrukturę cywilną.

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak napisał na Twitterze w sobotę rano: "Krym, most, początek. Wszystko, co nielegalne, musi zostać zniszczone, wszystko, co skradzione, musi zostać zwrócone Ukrainie".