Dziś 9. edycja akcji Dwie godziny dla rodziny
pixinio/Bicanski
Autor Radosław Święcki - 15 Maja 2020

Dwie godziny dla rodziny. Twoja firma też może dzisiaj cię wypuścić wcześniej

Dziś ruszyła 9. edycja akcji „Dwie godziny dla rodziny” organizowana przez instytut Humanites. Pracodawcy biorący udział w kampanii wypuszczą dziś pracowników dwie godziny wcześniej niż zwykle. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest „Pokoleniowy klub filmowy”.

Dwie godziny dla rodziny po raz 9

Dwie godziny dla rodziny to zainicjowana przez Instytut Humanites w 2012 roku kampania społeczna, organizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce.

- 15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin – to doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, kiedy po raz ostatni dowiedzieliście się czegoś nowego o swoich bliskich. Taka idea przyświeca globalnemu ruchowi społecznemu Dwie Godziny dla Rodziny – wyjaśnia idee kampanii Humanites.

W praktyce oznacza to, że firmy biorące udział w akcji wypuszczą dziś pracowników dwie godziny wcześniej niż zwykle.

Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyRząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyCzytaj dalej

- Głęboko wierzymy w to, że ciekawość, uważność i dobre rozmowy są tym, co tworzy prawdziwe, autentyczne więzi. Zachęcamy więc Was, abyście wsparli w tym Waszych pracowników i podarowali im symboliczne dwie godziny, które oni przeznaczą na magiczny czas z najbliższymi – tak instytut zachęcał pracodawców do udziału w akcji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

Do udziału w kampanii zgłosiło się w tym roku ponad 100 firm, wśród nich m.in. PZU, Sage, Orlen, Tchibo, Netia, Energa, Enea, Eurozet, czy Bank PBH.

Motyw przewodni akcji

Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest „Pokoleniowy klub filmowy”, gdyż jak wyjaśniają organizatorzy: „filmy i ich tworzenie daje wiele okazji, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć”.

Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

- Filmy dają wiele okazji do budowania i pielęgnowania międzypokoleniowych więzi. Tym samym idealnie wpisują się w założenia IX akcji Dwie Godziny dla Rodziny. Wierzymy, że filmy, wyprawy do kina, czy wspólne nagrywanie scenek rodzinnych mogą być znakomitą okazją, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć. Do budowania trwałych relacji potrzebna jest uważność, zainteresowanie, rozmowa, przysłowiowe zrobienie czegoś razem – czytamy na stronie organizatora kampanii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News