Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dopłata do urlopu dla pracowników. Do wzięcia nawet 2500 złotych
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.05.2024 18:18

Dopłata do urlopu dla pracowników. Do wzięcia nawet 2500 złotych

pieniądze
Fot. materiały własne

Polacy mogą otrzymać specjalne dofinansowanie do urlopu. Świadczenie nie należy się jednak wszystkim pracownikom. Znamy wyliczenia dotyczące tego dodatku. Kto konkretnie otrzyma dopłatę do wczasów? Wyjaśniamy. 

Pracownicy mogą dostać dopłatę do urlopu

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób już planuje, gdzie w tym roku uda się na zasłużony odpoczynek. Okazuje się, że spora część pracowników może otrzymać specjalne świadczenie - Wczasy pod gruszą. 

Jest to dofinansowanie do urlopu, które z całą pewnością odciąży budżet domowy Polaków. Wypłatą dodatkowych pieniędzy dla pracowników zajmuje się Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Kto może liczyć na takie wsparcie? 

Zobacz także: ZUS wypłaci ponad 620 zł bez względu na wiek. Wystarczy złożyć wniosek

Zacznie się już w poniedziałek. Polacy tłumnie ruszą do Biedronki

Komu należy się dopłata do urlopu?

Warto jednak pamiętać, że dopłata do urlopu nie jest przeznaczona dla wszystkich pracowników. Okazuje się, że Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych jest tworzony tylko w firmach, które zatrudniają co najmniej 50 osób.

Najważniejszym warunkiem jest jednak kryterium dochodowe. Co ważne, dokładne zasady wypłacania dofinansowania są zapisane w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Na jakie kwoty dopłaty w tym roku mogą liczyć Polacy?

Wiadomo, ile wyniesie dofinansowanie do wczasów

Jeżeli chodzi o wysokość dopłaty do urlopu dla pracowników, to nie jest ona z góry określona. Kwota zależy od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej beneficjenta. Co ważne, nie ma określonej formy spędzenia urlopu. Serwis gk24.pl przedstawił konkretne wyliczenia dotyczące tego świadczenia. Jak się okazuje, na najwyższą dopłatę będą mogli liczyć Polacy, którzy wykonują swoją pracę w szczególnie uciążliwych warunkach. 

Dostaną oni od 600 zł do nawet 2500 zł. Osobom zatrudnionym w normalnych warunkach należy się od 415 zł do 1663 zł. Pracownicy urzędów miasta otrzymają 1000 - 1500 zł, nauczyciele - około 1000 zł, pracownicy młodociani - od 200 zł do 400 zł, a osoby zatrudnione w prywatnych firmach - od 500 zł do 2000 zł.