dom-pixabay-lenalindell20
pxels
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Maja 2020

Dom od 15 do 40 tys. złotych? To możliwe, ludzie szaleją na ich punkcie

Dom mobilny niewielkich rozmiarów może kosztować od 30 do 40 tys. zł. W przypadku tych większych należy się liczyć z wyższymi wydatkami, ale można też kupić używany dom mobilny w dobrym stanie. Ceny zaczynają się od 15 tys. zł. Choć w Polsce domy mobilne nie są raczej popularne, to w internecie nie brakuje tego typu ofert.

Dom mobilny kupisz nawet za 15 tysięcy

Eksperci zwracają uwagę na fakt, że domy mobilne w Polsce to nadal nisza. Polacy wolą posiadać stałe nieruchomości, jednak jeśli ktoś bierze pod uwagę zakup domu mobilnego, to w sieci może znaleźć wiele ofert. Nowy dom mobilny o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych można kupić za 30-40 tys. zł. Większe obiekty kosztują od 80 do 120 tys. zł.

Ale zainteresowani mogą też zainwestować w używane lokum. Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl cytowany przez WP Finanse zwraca uwagę, że używany dom mobilny w dobrym stanie można kupić w przedziale cenowym 15-40 tys. zł.

Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyćNawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyćCzytaj dalej

Dom to nie wszystko. Są też inne wydatki

Natomiast architekt Piotr Pyrtek z firmy INcabin zwraca uwagę, że producenci często podają ceny samego domu, nie uwzględniając innych kosztów. - A to nie jest finalna wartość, na co przyszły użytkownik powinien zwrócić uwagę. W takim przypadku trzeba przeznaczyć dodatkowe środki na transport, rozładunek, umieszczenie obiektu na gruncie, przygotowanie podłoża czy podłączenie przyłączy elektrycznych oraz wod.-kan - mówi ekspert, cytowany przez WP Finanse.

Dom mobilny - jaki wybrać?

Piotr Pyrtek dodaje, że istnieją różne rodzaje domów mobilnych. Dom mobilny może być kontenerem mieszkalnym, która da się przewieźć na naczepie i ustawić w danym miejscu. Są także tzw. wozy Drzymały, które mają zainstalowane koła i mogą posłużyć do podróży. Są też domy holenderskie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicę

- Dom mobilny przypomina obiekt letniskowy. Z tym jednak zastrzeżeniem, że posiada specjalną konstrukcję podwoziowo-kołową. Po dostarczeniu go na miejsce przeznaczenia jest posadowiony na bloczkach bądź innej trwałej podstawie i służy zamieszkiwaniu sezonowemu lub stałemu - tłumaczy Jędrzyński, cytowany przez WP Finanse.

Ekspert dodaje, że poza powyższym typem są jeszcze domy z kontenerów morskich oraz pływające domy-barki. Wybór jest naprawdę szeroki. Eksperci radzą, by szukać świeżych rozwiązań, nowatorskich. Piotr Pyrtek uważa, że dom mobilny powinien łączyć cechy domu letniskowego, przyczepy kempingowej oraz mobilnego domu modułowego.

Każdy ma jednak inne potrzeby i konsultując się ze sprzedawcami warto przedstawić swoje wymagania i cele, jakie ma spełniać dom. Im dokładniej, tym lepiej. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć ofertę, która będzie nam odpowiadać.

Od dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciOd dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  2. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News