deutsche telekom
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Autor Wiktoria Pękalak - 2 Lipca 2020

Olbrzymia niemiecka firma zainwestuje w Polsce. Liczy na duże zyski

Deutsche Telekom, właściciel T-Mobile zainwestował w polski startup - RemoteMyApp. Rodzima spółka zainkasowała 2 miliony euro.

Deutsche Telekom zainwestowało w polski biznes

Serwisy streamingowe, oferujące dostęp do gier, ostatnio bardzo szybko zyskują popularność. Z pewnością przyczyniła się do tego światowa pandemia, która wymusiła na wszystkich wynajdowanie coraz to nowych sposobów na zabicie nudy. Nie mogło to obejść uwagi inwestorów, którzy w rozwijającym się rynku aplikacji oferujących gry online dostrzegli ogromne możliwości zysku. Sytuację chce wykorzystać Deutsche Telekom.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

Deutsche Telekom inwestuje w RemoteMyApp, które przedstawia się jako "dostawca technologii cloud gamingowej oraz kontentu gamingowego dla globalnych biznesów". Oprócz tego grupa dysponuje platformą Vortex.gg, która oferuje dostęp do najnowszych gier online z dowolnym miejscu i czasie, podaje Rzeczpospolita.

Startup został założony przez Rafała Krochmala i Radosława Zawartkę w 2014 roku. Niedługo później wypuścili aplikację Remotr, która umożliwiała przesyłanie danych z komputera na inne urządzenie. Cztery lata po rozpoczęciu działalności do polskiego zespołu dołączył Andreas Hestbeck, który jest w tej chwili prezesem aplikacji.

Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepówLikwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepówCzytaj dalej

Prezes RemoteMyApp stwierdził, że platforma istnieje na rynku tak długo, że z powodzeniem może współpracować z gigantami. Nie ukrywa się, że grupa liczy na pomoc ze strony inwestora - Deutsche Telekomu w pozyskaniu klientów zagranicznych i wypromowaniu marki na świecie.

Deutsche Telekom współpracuje z polskim startupem w ramach projektu Magenta Gaming. Już teraz klienci Telekomu mogą wypróbować wersję beta technologii cloud gamingu opracowanej we współpracy z RemoteMyApp. Użytkownicy mają do wyboru ponad 100 gier, w które mogą grać bez zakupu dodatkowego sprzętu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsająca wiadomość obiegła media. Nie żyje rzecznik PKW
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Wspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieWspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News