Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Startup

Startup

Startup; najciekawsze pomysły na sturtupy, czym jest startup, jak można go zacząć

 Mother and Child Startup Challange
27.05.2024 22:13 Medyczne start-upy rywalizują o potężny rynek. Ten konkurs już teraz zatrząsł branżą

Międzynarodowy Konkurs Instytutu Matki i Dziecka już w pierwszej edycji wyłonił startup oferujący technologię diagnostyczną, która, wprowadzona z sukcesem, do dziś notuje w branży duże zainteresowanie. W 2024 r. konkurs Mother And Child Startup Challenge łowi kolejne talenty, które ocenią najwyższe autorytety polskiej branży.

Orlen
21.05.2024 14:29 Spółka ORLEN wystąpiła na kongresie IMPACT i oznajmiła w co będzie teraz inwestować

Marek Garniewski, prezes ORLEN VC, był gościem specjalnym konferencji IMPACT’24 w Poznaniu, która jest jednym z najważniejszych kongresów gospodarczo-społecznych odbywających się w Polsce. Podczas rozmowy z dziennikarzem Pawłem Oksanowiczem przybliżył zainteresowanym na wydarzeniu wyzwania, jakie stanowić będzie transformacja energetyczna.

None
22.04.2024 18:16 Polmedi Group pozyskuje nowego inwestora i stawia na rozwój

Spółka technologiczna Polmedi Group ogłosiła pozyskanie nowego inwestora, Aspironix Group, w ramach bieżącej rundy finansowania. Inwestycja opiewa na kilkaset tysięcy euro i ma na celu przyspieszenie rozwoju firmy w obszarze urządzeń do leczenia ran oraz systemu telemedycznego iWound.

Flaga Państwowa RP
27.03.2023 09:25 Polska firma chce zrewolucjonizować branżę kolejową. Rusza na podbój niemieckiego rynku

Booksy, ZnanyLekarz i Brainly to tylko niektóre z polskich startupów, które okazały ogromnym sukcesem. Teraz przyszła kolej na SP Tech Solutions, firmę z Torunia, czytamy na stronie spidersweb.pl.

startup
07.05.2021 02:00 POLSKIE START-UPY. JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES Z UNIJNYM WSPARCIEM?

Masz dobry pomysł na biznes i chciałbyś założyć start-up. Skąd wziąć kapitał? Jak uniknąć pułapek rynkowych? Jak zdobyć klientów? Z pomocą przychodzą tu Fundusze Europejskie. Z ich wsparcia korzysta już 1/3 polskich start-upowców. Jak to robić skutecznie, opowiedzą nam Ci, którzy już odnieśli sukces na rynku. Dwie najciekawsze dziś propozycje kompleksowego wsparcia dla start-upów to Platformy startowe dla nowych pomysłów oraz oferta funduszy Venture Capital. Obie ze wsparciem z unijnych pieniędzy. W obu przypadkach o pomoc mogą ubiegać się projekty na różnych etapach rozwoju. Doskonałym przykładem firm zbudowanych dzięki takiemu wsparciu są Pakomatic i SEEDiA. Pakomatic od 5 lat z sukcesem dostarcza inteligentne skrytki paczkowe. Ich innowacyjny projekt stworzył nowy trend na rynku deweloperskim. Ale żeby to się stało, na wstępnym etapie firma skorzystała z oferty Platform startowych z Programu Polska Wschodnia.SEEDiA natomiast, 4 lata temu dostała pomoc z PFR Stater i pieniądze z Funduszu BValue. Obecnie firma podbija rynek solarnymi dozownikami płynów do dezynfekcji, które można montować w miejscach publicznych. Co łączy firmy Pakomatic i SEEDiA? To, że obie zaczynały od innowacyjnego pomysłu i jako start-upy otrzymały pomoc z Funduszy Europejskich. Czy każda nowa firma to start-up? Przyjrzyjmy się definicji. Start-up to nowo utworzona firma, która szuka najlepszego dla siebie sposobu funkcjonowania. Takiego, który zapewniłby jej rozwój i zyski. Przedsiębiorstwa zaliczane do tej kategorii są najczęściej związane z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi (ICT) oraz sektorami high-tech. Co więc sprawia, że firma jest start-upem? Przede wszystkim:krótka historia działalności,innowacyjność,wyższe niż w przypadku tradycyjnych przedsięwzięć ryzyko,wyższy zwrot z inwestycji w przypadku sukcesu.Istotą start-upu jest więc innowacyjny sposób myślenia i tworzenia produktów czy usług.

Białoruś i Elon Musk
14.08.2020 02:00 Elon Musk zaangażuje się w sprawie Białorusi? Jest apel o wykorzystanie jego najnowszego pomysłu

Białoruś płonie. Antyrządowe demonstracje po niedzielnych wyborach nie ustają. Milicja brutalnie pacyfikuje protestujących. Setki tysięcy Białorusinów publikuje w internecie zdjęcia i filmy z manifestacji, na których widać bezwzględną przemoc państwowego, opresyjnego reżimu. Choć lepiej powiedzieć, że publikowało. Autokratyczny rząd prezydenta Aleksandra Łukaszenki odciął kraj od dostępu do internetu. Obywatele zwrócili się do Elona Muska o pomoc. Czy amerykański filantrop wspomoże uciemiężonych butną władzą Białorusinów?

biznes-info-640x433
17.06.2019 02:00 Start up: jak zacząć? Porady krok po kroku

Startup - tworzenie własnego biznesu jest coraz częstszym pomysłem ludzi, którzy szukają swojej ścieżki kariery, chcą wyrwać się z korporacji lub znaleźli lukę na rynku i chcą ją wypełnić. Każdy może zostać przedsiębiorcą. Potrzebny jest jednak dobry plan i dużo wytrwałości.