InPost będzie mieć konkurencję. Poczta Polska wprowadza innowacyjną technologię
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42684187
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Listopada 2019

Poczta Polska rzuca wyzwanie InPostowi. Jedno rozwiązanie ma zagwarantować sukces

InPost będzie miał konkurencję. Poczta Polska chce zmienić swoją strategię i rozwijać usługi kurierskie. Spółka zamierza wykupić startup Pakomatic, zajmujący się instalacją automatów pocztowych bezpośrednio w miejscach zamieszkania.

InPost i Poczta Polska stoczą walkę

InPost będzie miał konkurencję, jeśli chodzi o paczkomaty. Firma Pakomatic zajmuje się montowaniem maszyn na przesyłki bezpośrednio w blokach. Jest to możliwe dzięki porozumieniu ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Jak podaje finanse.wp.pl, powołując się na “Puls Biznesu”, Poczta Polska zamierza zainwestować w startup z Białegostoku.

Innowacyjna technologia mogłaby pomóc państwowej spółce zmienić swój wizerunek oraz poszerzyć ofertę usług pocztowych, co wpłynęłoby na ilość nowych klientów. Poczta Polska chce rozwijać też swoje usługi kurierskie. Jednak państwowa spółka nie podała dokładnych informacji o tym, kiedy miałoby dojść do inwestycji. Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej powiedziała “Pulsowi Biznesu”, że spółka jest na etapie analizy obecnych na rynku rozwiązań.

Poczta Polska chce się rozwijać

Poczta Polska już od pewnego czasu inwestuje w automaty do przesyłek. W tym celu spółka rozpoczęła współpracę z firmą SwipBox. Do tej pory instalowano je głównie przy sieciach handlowych. Ciekawie wygląda sytuacja jeśli chodzi o prawa do nazwy automatów. Jak podaje finanse.wp.pl, Poczta Polska nie może wykorzystywać nazwy “paczkomat” i “pocztomat”. Obie nazwy zostały zastrzeżone przez sieć InPost.

Lidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hitLidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hitCzytaj dalej

Rozwój firmy Pacomatic Poczta Polska obserwuje już od prawie dwóch lat. Startup został doceniony przez państwową spółkę, otrzymując wyróżnienie w w programie Gamma Rebels we współpracy z HardGamma Ventures dla najbardziej obiecujących projektów.

Pacomatic został założony w 2017 roku. W zeszłym roku startup z Białegostoku uzyskał sprzedaż w wysokości 130 tys. zł. W stosunku do 2017 daje to niemal czterokrotnie większy zysk. Firma się rozwija i nawiązuje współpracę z kolejnymi deweloperami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zauważyłeś monetę w klamce od samochodu? Uważaj, złodziej ma już cię na oku
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News