Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Polmedi Group pozyskuje nowego inwestora i stawia na rozwój
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 22.04.2024 18:16

Polmedi Group pozyskuje nowego inwestora i stawia na rozwój

None
fot. materiały prasowe

Spółka technologiczna Polmedi Group ogłosiła pozyskanie nowego inwestora, Aspironix Group, w ramach bieżącej rundy finansowania. Inwestycja opiewa na kilkaset tysięcy euro i ma na celu przyspieszenie rozwoju firmy w obszarze urządzeń do leczenia ran oraz systemu telemedycznego iWound.

Nowe możliwości

Aspironix Group to uznany na rynku międzynarodowym dostawca produktów i usług medycznych, specjalizujący się m.in. w leczeniu ran przewlekłych i pooperacyjnych, a także medycynie estetycznej. Firma posiada bogate doświadczenie w dystrybucji sprzętu medycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Główne cele współpracy:

  • Dostęp do globalnej dystrybucji towarów
  • Sieć kontaktów i wsparcie sprzedaży
  • Rozwój zespołu
  • Zwiększenie liczby użytkowników systemu iWound
  • Ekspansja na rynki zagraniczne

Pierwszą transzę w wysokości 100 tys. euro już otrzymaliśmy. Ponadto Aspironix Group aktywnie wykorzystuje swoją sieć kontaktów do zabezpieczenia pozostałego finansowania. Pozyskaliśmy międzynarodowego inwestora branżowego, wyspecjalizowanego w obszarze, w którym działamy. Dzięki temu mamy również dostęp do globalnej dystrybucji towarów, sieci kontaktów oraz wsparcie w całym procesie sprzedaży – mówi Piotr Piątek, jeden z członków zarządu Polmedi Group. 

Polmedi Group zamierza zamknąć obecną rundę inwestycyjną przy wycenie nie mniejszej niż 8 mln euro i do końca roku zebrać do 2 mln euro.

Nasze rozwiązania są kosztochłonne. W tym roku liczymy na zebranie ok. 2 mln euro, które wykorzystamy na dokończenie rozpoczętych prac. I jest duża szansa na to, że wkrótce pozyskamy resztę brakujących środków. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z nowymi partnerami. Chcemy zamknąć obecną rundę inwestycyjną przy wycenie nie mniejszej niż 8 mln euro – dodaje Piątek.

Aspironix Group docenia innowacyjność i potencjał Polmedi Group, a jej doświadczony zespół, gotowość do ekspansji i dojrzały produkt to kluczowe czynniki, które skłoniły do podjęcia współpracy.

Przychody Grupy Aspironix zbliżają się do 20 milionów euro. Wierzymy w innowacyjny i tworzący wartość charakter startupów, dlatego w nie inwestujemy. Zespół Polmedi Group wykazał się jasnym kierunkiem strategicznym i solidnym modelem biznesowym, który jest zgodny z naszą filozofią inwestycyjną. Obiecujące wyniki kliniczne i skalowalne podejście biznesowe dają potencjał do znaczącego wpływu i wzrostu Polmedi Group – komentuje Jiri Pavlicek, CEO Aspironix Group.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na powiększenie zespołu (rekrutacja na 5 stanowisk w obszarach IT, sprzedaży i obsługi klienta).

Obecnie prowadzimy rekrutację na pięć stanowisk w trzech obszarach, tj. IT, sprzedaży i obsługi klienta. Proces rekrutacyjny chcemy zakończyć w maju br. Na obecnym etapie łącznie planujemy powiększyć zespół do ok. 15  osób – informuje Marcin Cieślak. 

Grupa Aspironix jest otwarta na rozszerzenie współpracy poprzez dodatkowe transze środków, ale Polmedi Group musi wykazać znaczące postępy w realizacji celów, m.in. zrównoważony wzrost, innowacje i pozytywny wpływ na wyniki opieki zdrowotnej.

Warunki wszelkich dalszych inwestycji zostaną ocenione dla zapewnienia obopólnych korzyści. Decyzja o tym będzie oparta na wynikach Polmedi Group w stosunku do ustalonych celów, dalszej zgodności z naszą wizją strategiczną oraz potencjale tworzenia dodatkowej wartości w ekosystemie opieki zdrowotnej – podsumowuje Jiri Pavlicek z Aspironix Group.

Polmedi Group stawia na dynamiczny rozwój i ma ambicje, aby stać się europejskim liderem w dziedzinie leczenia ran. Inwestycja Aspironix Group to ważny krok w realizacji tych planów.

 

Tagi: Startup