Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Czy 28 kwietnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.04.2024 19:38

Czy 28 kwietnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy?

sklep, kalendarz
Fot. materiały własne

Czy 28 kwietnia to niedziela handlowa? W kalendarzu na 2024 r. Mamy tylko siedem niedziel, gdy nie obowiązuje zakaz handlu. Daty wyznaczone zostały nieprzypadkowo. Warto wiedzieć, czy w najbliższą niedzielę będzie możliwe zrobienie zakupów, gdyż w majówkę sklepy będą zamknięte.

Czy 28 kwietnia to niedziela handlowa?

Niemal co tydzień pojawia się pytanie dotyczące tego, czy najbliższa niedziela jest niedzielą handlową. Możliwość zrobienia zakupów w każdą niedzielę miesiąca zniknęła w 2018 r., gdy wprowadzono w te dni tygodnia zakaz handlu.

Najbliższa niedziela wypada 28.04. Czy jest to niedziela handlowa? Ostatnia niedziela kwietnia przewidziana została w odgórnie przyjętym kalendarzu niedziel handlowych. Oznacza to, że klienci będą mogli bez żadnych przeszkód zrobić zakupy nawet w sklepach dużych sieci.

Legalny sposób, żeby nie płacić abonamentu RTV. Kontrolerzy będą bezradni

Tylko 7 niedziel handlowych w 2024 r.

Niedziela 28 kwietnia nie jest niedzielą niehandlową. W kalendarzu na 2024 r. przewidziano zaledwie siedem niedziel handlowych. Przepadają one kolejno: 28 stycznia, 24 marca, 28 kwietnia, 30 czerwca, 25 sierpnia, 15 grudnia i 22 grudnia.

ZOBACZ: Biedronka wprowadza zmiany na parkingach. Zaskakujące doniesienia

Terminarz niedziel handlowych nie jest przypadkowy. Ustawodawcy starają się, by zakaz handlu w niedzielę nie obowiązywał przed świętami. Dlatego też sklepy otwarte są w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc. Dodatkowo niedzielami niehandlowymi nie są ostatnie niedziele w styczniu, kwietniu oraz czerwcu i sierpniu.

Zrób zakupy 28 kwietnia, w majówkę sklepy będą zamknięte

Zrobienie zakupów 28 kwietnia ucieszy wiele osób. Sklepy już teraz zapraszają do odwiedzin i wprowadzają specjalne promocje. Związane są one z długim weekendem majowym. Warto zrobić zapasy, bo początek maja nie sprzyja odwiedzinom w sklepach.

ZOBACZ: Biedronka wydała ważny komunikat. Chodzi o godziny otwarcia sklepów

Warto wiedzieć, że 1 i 3 maja nie zrobimy zakupów. Nie jest to jednak związane z niedzielami niehandlowymi, a tym, iż w te dni przypadają święta ustawowo wolne od pracy. 1 maja obchodzimy Święto Pracy, a 3 maja celebrujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Źródło: biznesinfo.pl