fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 09.03.2020. n/z Stary portfel z legitymacja emeryta.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Maja 2020

Rząd obiecuje emerytom kolejne dodatkowe świadczenia. Stawia jednak warunki

Czternastka ma zostać wypłacona po raz pierwszy w listopadzie 2021 roku. A wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przyznał na łamach “Super Expressu”, że nie wyklucza, że czternastki będą wypłacane co roku.

Czternastka od przyszłego roku

Zgodnie z projektem czternasta emerytura, tzw. czternastka, ma być wypłacana osobom, których świadczenie emerytalno-rentowe nie przekracza 2,9 tys. zł. Następnie będzie obowiązywać zasada “złotówka za złotówkę”. Ponadto czternastka nie będzie opodatkowana.

Czternastka co roku? Wiceszef MRPiPS nie wyklucza

Czy to możliwe, że czternastka będzie wypłacana każdego roku, podobnie jak trzynasta emerytura? Same trzynastki są dużym obciążeniem dla budżetu, ale wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed stwierdził na łamach “Super Expressu”, że jest to brane pod uwagę przez rząd.

Jest już sondaż wyborczy po zmianie kandydata. Wyniki zaskoczyły wiele osóbJest już sondaż wyborczy po zmianie kandydata. Wyniki zaskoczyły wiele osóbCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji

- Jeśli budżet pozwoli, to nie wykluczam corocznej czternastki dla seniorów. Czternastka zostanie najpewniej wypłacona po raz pierwszy w listopadzie 2021 r. Z kolei trzynaste emerytury są zapisane w ustawie, zostały wypłacone i nie ma zagrożenia, że nie będą wypłacane - powiedział w rozmowie z “Super Expressem” wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Ile będzie wynosić czternastka?

Pierwsze czternastki mają trafić do seniorów w 2021 roku. Wypłaty zostały zaplanowane na listopad i grudzień. Zgodnie z projektem będą na poziomie minimalnej emerytury, jaka będzie obowiązywać w przyszłym roku. Czternastka będzie uzależniona od wysokości otrzymywanej renty lub emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
  2. Meżczyzna znęcał się nad swoim psem. Policji tłumaczył, że chciał mu ulżyć w cierpieniu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News