Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Citi Handlowy podnosi opłaty. Podwyżki stawek zaczną obowiązywać w czerwcu
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 21.05.2021 02:00

Citi Handlowy podnosi opłaty. Podwyżki stawek zaczną obowiązywać w czerwcu

pixabay, Tumisu
pixabay, Tumisu

Citi Handlowy, podobnie ja inne banki, zdecydował się na podwyżki opłat za swoje usługi. Klienci banku muszą trzymać się za kieszeń, bowiem zmiany dotkną rachunki oszczędnościowe. Nowe stawki zaczną obowiązywać już od połowy czerwca.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Od kiedy będą obowiązywały zmiany

  • Kto może spodziewać się najwyższych podwyżek

  • O ile wzrosną opłaty

Citi Handlowy idzie za ciosem i podnosi opłaty

Na stronie internetowej banku Citi Handlowy pojawiła się informacja dotycząca zmian tabeli opłat i regulaminów. Większość zmian, które wejdą w życie 16 czerwca będzie związana z podwyżką opłat za rachunek.

Obecnie prowadzenie rachunku Citigold jest bezpłatne, ale od 16 czerwca będzie trzeba spełnić dodatkowy warunek z trzech, aby wciąż nic nie płacić. Klienci będą mieli do wyboru: realizację transakcji walutowych na kwotę 100 tys. złotych, posiadanie kredytu lub inwestycji innej niż depozyt o wartości min. 100 tys. złotych.

Klient, który zapewni odpowiednią ilość wpływów na rachunek, ale nie spełni żadnego z warunków, zapłaci 30 zł miesięcznie. Z kolei żaden z tych warunków nie zostanie spełniony, kwota wzrośnie do 220 zł miesięcznie.

Citi Handlowy z podwyżkami dla klientów

Citigold Private Client to kolejny rachunek, który przejdzie zmiany. Aby konto było bezpłatne, suma pieniędzy na wszystkich rachunkach musi przekraczać 4 mln złotych. W innym przypadku opłata wynosi 300 zł miesięcznie. Po zmianach będzie trzeba spełnić jeszcze jeden warunek.

Klienci wciąż będą musieli zapewnić 4 mln złotych oszczędności na rachunkach, ale spełnić jeden z warunków wymienionych w przypadku konta Citigold. Różnica jest jedna - kwota poszczególnych inwestycji musi opiewać na 1 mln złotych.

Posiadacze Citikonta również będą musieli liczyć się ze zmianami. Nowy cennik zakłada, że opłata miesięczna za prowadzenie rachunku przy wpływach min. 3,5 tys. złotych wyniesie 7 zł, 2 tys. złotych - 16 zł, a w pozowałych przypadkach 20 zł.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]