Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Browar w Leżajsku może zmienić właściciela. Grupa Żywiec rozważa propozycję Janusza Palikota
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 17.03.2023 13:19

Browar w Leżajsku może zmienić właściciela. Grupa Żywiec rozważa propozycję Janusza Palikota

Janusz Palikot
Domena publiczna

Manufaktura Piwa Wódki i Wina Janusza Palikota zamierza kupić browar w Leżajsku. 

Janusz Palikot złożył ofertę

Manufaktura Piwa Wódki i Wina Janusza Palikota otrzymała oficjalne potwierdzenie przyjęcia oferty wstępnej zakupu browaru Leżajsk wraz z marką piwa Leżajsk, informuje portal bankier. 

Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina, przyznał, że widzi duży potencjał browaru w Leżajsku. Zaznaczył, że szczegółowa oferta będzie możliwa po ustaleniu przedmiotu transakcji - czy cały browar wraz infrastrukturą, bądź jej część, prawa do znaku.  

Reorganizacja browaru

Jak informuje “Puls Biznesu” browar w Leżajsku będzie działać tylko do końca czerwca. Likwidacja działającego od 1978 roku browaru Leżajsk wiąże się z restrukturyzacją produkcji Grupy Żywiec. 

Grupa Żywiec planuje produkcję piwa tylko w czterech pozostałych browarach zlokalizowanych w Żywcu, Warce, Namysłowie i Elblągu. W ciągu najbliższych trzech lat firma planuje inwestować w zakład około 200 mln zł rocznie. 

Manufaktura Piwa i Wódki

Manufaktura Piwa i Wódki i Wina SA powstała w 2016 roku, zajmuje się sprzedażą oraz produkcją wysokogatunkowych wyrobów alkoholowych.

W skład holdingu Manufaktury Piwa Wódki i Wina wchodzi obecnie m.in. Tenczynska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże.