BiznesINFO.pl

Biznesinfo

Biedronka ogłasza kolejne podwyżki. Sieć jest obecnie największym pracodawcą w Polsce

1 Lutego 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Przedstawiciele Biedronki informują, że już ponad 3 tys. pracowników biurowych otrzymało styczniowe podwyżki. W skali roku sieć przeznaczy na to 45 mln zł, natomiast doliczając do tego wzrost wynagrodzenia dla pozostałych pracowników, mowa już o 650 mln zł.

Co więcej, z końcem stycznia portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że pod koniec 2022 roku Biedronka wyprzedziła dotychczas największego pracodawcę w naszym kraju — Pocztę Polską. W popularnej sieci sklepów zatrudnionych jest już 80 tys. osób. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat Biedronka zwiększyła liczbę etatów o 5 tys.

Wysokie podwyżki dla pracowników Biedronki

Na łamach portalu Business Insider czytamy, że osoby zatrudnione na podstawowych stanowiskach otrzymały podwyżki rzędu od 500 do 700 zł brutto.

Od tego roku kasjer w Biedronce zarabia minimum 3 tys. 950 zł brutto, początkujący kierownik sklepu — 5 tys. 800 zł, magazynier z najniższym stażem — między 4 tys. 300 a 4 tys. 600 zł, natomiast inspektor ds. administracyjno-magazynowych może liczyć na wypłatę w wys. 4 tys. 950 zł — 5 tys. 250 zł brutto.

Doceniamy niezwykłe zaangażowanie i ogromny trud wszystkich pracowników, zwłaszcza w wymagającym roku, naznaczonym przede wszystkim wojną w Ukrainie oraz wyzwaniami stojącymi przed gospodarką — przekazał na łamach Business Insidera Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Sumując wszystkie podwyżki, które trafią w tym roku do pracowników biurowych, załóg sklepowych oraz zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych, okazuje się, że Biedronka wyda na ten cel ok. 650 mln zł.

Tagi:

wynagrodzenieBiedronkapieniądze

Podobne artykuły

Praca

Dobre wiadomości dla pracowników, gorsze dla pracodawców. Już wkrótce wejdą w życie nowe przepisy
Czytaj więcej >

Praca

Oskładkowanie umów zleceń. Zmiany wpłyną na wysokość pensji Polaków
Czytaj więcej >

Praca

Jeszcze w tym roku Primark otworzy w Polsce dwa nowe sklepy. Sieć szuka pracowników
Czytaj więcej >

Finanse

Ulga na dojazdy do pracy. Wielu może odliczyć nawet 3600 zł, a niektórzy jeszcze więcej
Czytaj więcej >

Finanse

Odprawa w wysokości nawet 24-miesięcznej pensji. Jest porozumienie w sprawie redukcji etatów w bielskiej fabryce
Czytaj więcej >

Finanse

Zarobisz więcej i nie zapłacisz podatku. Ze specjalnej ulgi korzystają ok. 2 mln młodych pracowników
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]