Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Biedronka ogłasza kolejne podwyżki. Sieć jest obecnie największym pracodawcą w Polsce
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 01.02.2023 15:15

Biedronka ogłasza kolejne podwyżki. Sieć jest obecnie największym pracodawcą w Polsce

pieniądze-monety-biznesinfo
Biznesinfo

Przedstawiciele Biedronki informują, że już ponad 3 tys. pracowników biurowych otrzymało styczniowe podwyżki. W skali roku sieć przeznaczy na to 45 mln zł, natomiast doliczając do tego wzrost wynagrodzenia dla pozostałych pracowników, mowa już o 650 mln zł.

Co więcej, z końcem stycznia portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że pod koniec 2022 roku Biedronka wyprzedziła dotychczas największego pracodawcę w naszym kraju — Pocztę Polską. W popularnej sieci sklepów zatrudnionych jest już 80 tys. osób. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat Biedronka zwiększyła liczbę etatów o 5 tys.

Wysokie podwyżki dla pracowników Biedronki

Na łamach portalu Business Insider czytamy, że osoby zatrudnione na podstawowych stanowiskach otrzymały podwyżki rzędu od 500 do 700 zł brutto.

Od tego roku kasjer w Biedronce zarabia minimum 3 tys. 950 zł brutto, początkujący kierownik sklepu — 5 tys. 800 zł, magazynier z najniższym stażem — między 4 tys. 300 a 4 tys. 600 zł, natomiast inspektor ds. administracyjno-magazynowych może liczyć na wypłatę w wys. 4 tys. 950 zł — 5 tys. 250 zł brutto.

Doceniamy niezwykłe zaangażowanie i ogromny trud wszystkich pracowników, zwłaszcza w wymagającym roku, naznaczonym przede wszystkim wojną w Ukrainie oraz wyzwaniami stojącymi przed gospodarką — przekazał na łamach Business Insidera Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Sumując wszystkie podwyżki, które trafią w tym roku do pracowników biurowych, załóg sklepowych oraz zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych, okazuje się, że Biedronka wyda na ten cel ok. 650 mln zł.