BiznesINFO.pl > Finanse > Będzie roszada w Ministerstwie Finansów
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:15

Będzie roszada w Ministerstwie Finansów

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Dzinnikarze RMF podobno potwierdzili informacje w kilku rządowych jak i partyjnych źródłach, chociaż PiS oficjalnie milczy na ten temat. Według ich ustaleń zmiana na stanowisku MF ma nastąpić wraz z ogłoszeniem restrukturyzajci rządu, która musi odbyć się po planowanym wyjeździe wielu osób do Parlmentu Europejskiego. Sprawy mają zostać połączone. 

Teresa Czerwińska a Piątka Kaczyńskiego

Pomimo wielu plotek na temat odejścia z rządu Teresy Czerwińskiej, premier Morawiecki wciąż dementował informacje jakoby planował on zmianę na szczycie resortu finansów. Powodem dymisji ma być jednak nieco spceptyczne nastawienie Teresy Czerwińskiej do licznych obietnic socjalnych PiS, które będą kosztować Polskę miliardy złotych. Pani minister w ostatnim czasie starała się mocno tonować zapowiedzi Jaroslawa Kaczyńskiego, a także Mateusza Morawieckiego dotyczące obietnic pieniężnych dla obywateli. 

Kto następny w Ministerstwie Finansów? 

Póki co, to mało wiadomo o przyszłych kandydatach na objęcie teki w resorcie finansów. Jednym z wymienianych kandydatów jest Leszek Skiba, donosi dzisiaj money.pl. Niewykluczone także, że przez jakiś czas stanowisko Ministra Finansów obejmie sam premier Mateusz Morawiecki, nie rezygnując jednocześnie z szefowania rządowi. Taki scenariusz nie jest wysoce prawdopodobny, ale się go nie wyklucza. Obceny premier potrafił już bowiem pracować na kilku ministerialnych stanowiskach jednocześnie.