Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Banki podnoszą opłaty. Tym razem na zmianę cennika zdecydował się Bank Pocztowy
Radosław Święcki
Radosław Święcki 02.06.2021 02:00

Banki podnoszą opłaty. Tym razem na zmianę cennika zdecydował się Bank Pocztowy

Bank Pocztowy podnosi opłaty
Pixabay/tumisu

Kolejny w ostatnim czasie bank podnosi opłaty. Takie plany ogłosił właśnie Bank Pocztowy. Niekorzystne dla klientów zmiany mają wejść w życie po wakacjach. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Bank Pocztowy planuje podniesienie opłat

  • Kto straci na zmianach

  • Kiedy zmiany wejdą w życie

Bank Pocztowy podnosi opłaty

W takich sytuacjach spekulacje na ogół niestety się sprawdzają. Minął właśnie rok od rekordowej obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Eksperci nie mieli wątpliwości, że podnoszenie przez banki opłat jest tylko i wyłącznie kwestią czasu.

W ostatnim czasie informowaliśmy o podniesieniu opłat przez Bank Citi Handlowy, cennik zmienia również Pekao, tymczasem teraz o niekorzystnych dla klientów zmianach w tym zakresie informuje Bank Pocztowy. 

Bank jak podaje serwis prnews.pl zamierza podnieść opłaty za Konta Bliskie, Nestor, a także Standard (z 7,99 zł na 8,99 zł), Plus (z 10 zł na 12 zł) i Bez Ograniczeń (z 15 zł na 16 zł).

W przypadku rachunku Aktywny Nestor opłata ma wzrosnąć z 7,99 na 8,99 zł. 4 zł zapłacą natomiast klienci otrzymujący na konto wpływy emerytury i renty z ZUS, którzy do tej pory nie ponosili opłat. Będzie jednak możliwość zwolnienia z tej opłaty w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do rachunku na kwotę minimum 200 zł miesięcznie.

Nowe opłaty w Banku Pocztowym

Na tym jednak nie koniec, gdyż Bank Pocztowy wprowadzi również opłatę w wysokości 5 zł za wpłaty i wypłaty gotówkowe w placówkach dla Konta Zawsze Darmowe. 

Wprowadzona ma zostać także opłata (również w wysokości 5 zł) za przelew wewnętrzny dokonywany w placówce banku dla Kont takich jak: w Porządku Start, w Porządku, w Porządku Plus, Bliskie, Aktywny Nestor, ZawszeDarmowe, Nestor, Standard i Plus.

Z 3 zł do 5 zł wzrośnie opłata za przelew krajowy i przelew SEPA (Single Euro Payments Aera). Również 5 zł będą kosztowały przelewy realizowane za pośrednictwem bankowości telefonicznej, ale też opłata za przelew natychmiastowy realizowany za pośrednictwem aplikacji mobilnej dla wybranych kont.

Klienci Banku Pocztowego będą musieli również liczyć się ze wzrostem opłat za transakcje, które będą realizowane w bankomatach. Za samo sprawdzenie salda dla wybranych rachunków czy zmianę PIN trzeba będzie zapłacić 2 zł. 

Z podwyżkami będą musiały liczyć się też osoby, którym gotówkę dostarcza listonosz. 

Zapowiedziane zmiany mają wejść w życie we wrześniu.

Przypomnijmy, że Bank Pocztowy to utworzony w 1990 roku w Bydgoszczy bank komercyjny. W latach 90’ pełnił on rolę banku rozliczeniowego obsługującego przede wszystkim samorządy i firmy. Stopniowo jednak oferował coraz więcej usług także dla klientów detalicznych.

Bank posiada ok. 250 placówek. Liczba rachunków ROR dla klientów indywidualnych wyniosła w drugim kwartale 2016 roku ok. 860 tys. sztuk, co dawało instytucji 11 miejsce w naszym kraju. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]