BiznesINFO.pl
Bank Pocztowy podnosi opłaty

Pixabay/tumisu

Banki podnoszą opłaty. Tym razem na zmianę cennika zdecydował się Bank Pocztowy

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Kolejny w ostatnim czasie bank podnosi opłaty. Takie plany ogłosił właśnie Bank Pocztowy. Niekorzystne dla klientów zmiany mają wejść w życie po wakacjach. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Bank Pocztowy planuje podniesienie opłat

  • Kto straci na zmianach

  • Kiedy zmiany wejdą w życie


Bank Pocztowy podnosi opłaty

W takich sytuacjach spekulacje na ogół niestety się sprawdzają. Minął właśnie rok od rekordowej obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Eksperci nie mieli wątpliwości, że podnoszenie przez banki opłat jest tylko i wyłącznie kwestią czasu.

W ostatnim czasie informowaliśmy o podniesieniu opłat przez Bank Citi Handlowy, cennik zmienia również Pekao, tymczasem teraz o niekorzystnych dla klientów zmianach w tym zakresie informuje Bank Pocztowy. 

Bank jak podaje serwis prnews.pl zamierza podnieść opłaty za Konta Bliskie, Nestor, a także Standard (z 7,99 zł na 8,99 zł), Plus (z 10 zł na 12 zł) i Bez Ograniczeń (z 15 zł na 16 zł).

W przypadku rachunku Aktywny Nestor opłata ma wzrosnąć z 7,99 na 8,99 zł. 4 zł zapłacą natomiast klienci otrzymujący na konto wpływy emerytury i renty z ZUS, którzy do tej pory nie ponosili opłat. Będzie jednak możliwość zwolnienia z tej opłaty w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do rachunku na kwotę minimum 200 zł miesięcznie.

Nowe opłaty w Banku Pocztowym

Na tym jednak nie koniec, gdyż Bank Pocztowy wprowadzi również opłatę w wysokości 5 zł za wpłaty i wypłaty gotówkowe w placówkach dla Konta Zawsze Darmowe. 

Wprowadzona ma zostać także opłata (również w wysokości 5 zł) za przelew wewnętrzny dokonywany w placówce banku dla Kont takich jak: w Porządku Start, w Porządku, w Porządku Plus, Bliskie, Aktywny Nestor, ZawszeDarmowe, Nestor, Standard i Plus.

Z 3 zł do 5 zł wzrośnie opłata za przelew krajowy i przelew SEPA (Single Euro Payments Aera). Również 5 zł będą kosztowały przelewy realizowane za pośrednictwem bankowości telefonicznej, ale też opłata za przelew natychmiastowy realizowany za pośrednictwem aplikacji mobilnej dla wybranych kont.

Klienci Banku Pocztowego będą musieli również liczyć się ze wzrostem opłat za transakcje, które będą realizowane w bankomatach. Za samo sprawdzenie salda dla wybranych rachunków czy zmianę PIN trzeba będzie zapłacić 2 zł. 

Z podwyżkami będą musiały liczyć się też osoby, którym gotówkę dostarcza listonosz. 

Zapowiedziane zmiany mają wejść w życie we wrześniu.

Przypomnijmy, że Bank Pocztowy to utworzony w 1990 roku w Bydgoszczy bank komercyjny. W latach 90’ pełnił on rolę banku rozliczeniowego obsługującego przede wszystkim samorządy i firmy. Stopniowo jednak oferował coraz więcej usług także dla klientów detalicznych.

Bank posiada ok. 250 placówek. Liczba rachunków ROR dla klientów indywidualnych wyniosła w drugim kwartale 2016 roku ok. 860 tys. sztuk, co dawało instytucji 11 miejsce w naszym kraju. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 310.05.2021. Palac Prezydencki. Prezydent Andrzej Duda uroczyscie ratyfikowal decyzje Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobow wlasnych Unii Europejskiej oraz uchylajacej decyzje 2014/335/UE, Euratom. N/z: Andrzej Duda

Zmiany w dowodach osobistych. Od 26 lipca nie będzie można złożyć wniosku online

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

Ostatni dzwonek dla produkujących wyroby z akcyzą

Finanse

Do końca czerwca możesz zgłosić się do rejestru. Później nie wyprodukujesz produktów obłożonych akcyzą

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >