Bank DNB daje 800 złotych za rozwiązanie umowy
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 27 Lipca 2019

800 złotych za rozwiązanie umowy. Bank w ten sposób odsyła klientów

Bank rozdaje pieniądze klientom, by ci rozwiązywali z nim umowy. Sprawa brzmi komicznie, ale taką właśnie strategię przyjął bank DNB, by zmienić profil. Nie zamierza bowiem obsługiwać już klientów indywidualnych.

Bank DNB pozbywa się klientów indywidualnych. Jak podaje Gazeta.pl, insytutcja finansowa rozdaje nawet po 800 złotych, by klienci rozwiązalli umowy o konta, karty kredytowe, a także anulowali ubezpieczenie. Wszystko przez zmianę strategii działania banku, który zdecydował się, że odtąd będzie obsługiwał jedynie firmy. Robi to już od kilku miesięcy.

Przedtem jednak DNB Bank Polska oferował klientom nie od 600 do nawet 800 złotych, a 300 złotych. Pieniądze otrzymają ci, którzy z własnej woli rozwiążą umowę i zamkną konta osobiste, wallutowe, oszczędnościowe oraz zrezygnują z wszelkich kart wydanych im przez bank. Gazeta.pl informuje, że najwięcej dostaną ci, którzy mają wykupione ubezpieczenienieruchomości czy na życie, gdyż to kolejne 200 złotych i wówczas z podstawowego 600 złotych zrobi się 800.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

Bank DNB Polska grzecznie wyprasza klientów, ale do czasu

Tym samym DNB pozbywa się klientów indywidualnych. Jednakże nie będzie tego robił w nieskończoność. 9,5 tys. klientów indywidualnych na dobrowolne odejście musi zdecydować się do 29 sierpnia. Z 9,5 tys. jeszcze około 30% klientów nie zdecydowało się na ofertę pożegnalną. Dyrektor Departamentu Zarządzania Bankowością Detaliczną w DNB Banku Polska, Monika Indra, wyjaśnia, iż ci zwlekający najdłużej, mogą zostać usunięci przez bank, który sam wypowie im umowy bez wydwania za to pieniędzy.

Klientom, którzy nie złożą dyspozycji do dnia 29 sierpnia 2019 r. bank wyśle wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunków, kart oraz ubezpieczeń grupowych z początkiem września ze skutkiem na 31 października 2019 r. W przypadku kart kredytowych bank, po indywidualnych uzgodnieniach z klientami, wyznaczy terminy ich spłat. Będzie to jednak musiało nastąpić nie później niż do 31 grudnia 2019 r. - mówi Monika Indra z DNB Bank Polska.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News