BiznesINFO.pl
Bank Millenium z niesamowitą ofertą. Klienci mogą być zachwyceni.

pixabay, jarmoluk

Bank Millennium zmienia ofertę kredytów hipotecznych. Oprocentowanie okresowo stałe

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Bank Millenium zdecydował się na rewolucyjny krok w swojej ofercie kredytów hipotecznych. Klienci banku Millenium z oferty z okresowo stałą stopą procentową. Co zmiany oznaczają dla klientów?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega oferta banku Millenium

  • Co w ramach kredytów hipotecznych ze stałą stopą procentową zaleciła KNF

  • Jak ludzie znajdują się w spirali kredytowej

Bank Millenium z wystrzałową ofertą

Bank Millenium przygotował dla swoich klientów ofertę kredytów hipotecznych ze stałą stopą procentową. Klienci wciąż mają wybór i mogą pozostać przy zmiennej stopie procentowej, ale na czym polega jej stałość w tej ofercie?

Bank Millenium informuje, że oprocentowanie pozostaje niezmienne przez okres pięciu lat, niezależnie od ewentualnych zmian stóp procentowych na rynku, z możliwością ponownego skorzystania z tej opcji na kolejne 5 lat. W trakcie stałej stopy procentowej niezmienne pozostają także raty kredytu.

- Nasza nowa oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów. W środowisku zmiennych stóp procentowych pojawiła się grupa klientów zainteresowanych zapewnieniem sobie stabilnego poziomu comiesięcznych obciążeń. Przygotowaliśmy więc propozycję w postaci rat kredytu na stałym poziomie przez 5 lat, niezależnie od zmian stóp procentowych. Oferta jest dostępna zarówno w Banku Millennium, jak i u współpracujących z bankiem pośredników - mówi Anna Meunier, kierująca Wydziałem Kredytów Hipotecznych w Banku Millennium cytowana w komunikacie.

Dodaje, że opcja stałego oprocentowania jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie stałość zobowiązań. Nowa oferta to także alternatywa pozwalająca zdecydować w kwestii oprocentowania.

Nie tylko klienci banku Millenium. Większość społeczeństwa w kredytowej spirali

"Po zakończeniu okresu, w którym obowiązywała stała stopa, oprocentowania kredytu zmieni się automatycznie na oprocentowanie zmienne, oparte na stawce WIBOR i marży określonej w umowie kredytowej. Jeżeli klient będzie chciał korzystać ze stałej stopy na kolejne 5 lat, jest to możliwe, wystarczy, że poinformuje bank z odpowiednim wyprzedzeniem. Bank zaproponuje wówczas nową stawkę oprocentowania, obowiązującą w okresie składania wniosku o kolejny, 5-letni okres" - informuje bank Millenium.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nowelizację Rekomendacji S przyjęła już w 2019 r. Wówczas zaleciła bankom wprowadzanie do oferty kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem. Od 30 czerwca 2021 r. banki będą zobowiązane do wprowadzenia takich ofert, a ta od Millenium wyprzedza ten obowiązek.

Jednocześnie Polacy coraz chętniej zapożyczają się na swoje wymarzone cztery kąty. Eksperci iKalkulator wyliczyli, że na spłatę zobowiązania hipotecznego trzeba średnio pracować ok. 24 lat - zatem młodzi ludzie pierwsze mieszkanie spłacą dopiero w wieku ok. 50 lat.

Najdłużej na kredyt hipoteczny pracować muszą mieszkańcy woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Z kolei najszybciej swój kredyt hipoteczny spłacą osoby z woj. mazowieckiego i dolnośląskiego.

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi w Polsce nie słabnie, a wręcz przeciwnie. W lutym 2021 r. banki udzieliły rekordową liczbę kredytów hipotecznych, a Polacy złożyli największą spośród ostatnich lat ilość zapytań kredytowych. Eksperci wskazują, że zainteresowanie wynika m.in.: z niskich stóp procentowych oraz ze stabilnej sytuacji na rynku pracy.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Tenis ziemny

Finanse

Wielka gwiazda tenisa siedzi w więzieniu. Trafił tam za oszustwa podatkowe

Czytaj więcej >
PKP podróżowanie pociągami

Finanse

Odszkodowanie za opóźniony pociąg. Tłumaczymy, kiedy możemy oczekiwać rekompensaty od przewoźnika

Czytaj więcej >

Finanse

Ceny mieszkań lecą w dół. Deweloperzy przygotowali promocje na Black Week

Czytaj więcej >

Finanse

Wniosek o 300+. Jeśli chcesz otrzymać pieniądze, musisz się pośpieszyć

Czytaj więcej >
Flickr/isoglosse/zdjęcie ilustracyjne

Finanse

Urząd Skarbowy wejdzie na konto bankowe, bez twojej wiedzy

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Finanse

To już pewne. Emerytury w 2023 roku będą wyższe. Andrzej Duda podpisał ustawę

Czytaj więcej >