BiznesINFO.pl

pixabay, jarmoluk

Bank Millennium zmienia ofertę kredytów hipotecznych. Oprocentowanie okresowo stałe

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega oferta banku Millenium

  • Co w ramach kredytów hipotecznych ze stałą stopą procentową zaleciła KNF

  • Jak ludzie znajdują się w spirali kredytowej

Bank Millenium z wystrzałową ofertą

Bank Millenium przygotował dla swoich klientów ofertę kredytów hipotecznych ze stałą stopą procentową. Klienci wciąż mają wybór i mogą pozostać przy zmiennej stopie procentowej, ale na czym polega jej stałość w tej ofercie?

Bank Millenium informuje, że oprocentowanie pozostaje niezmienne przez okres pięciu lat, niezależnie od ewentualnych zmian stóp procentowych na rynku, z możliwością ponownego skorzystania z tej opcji na kolejne 5 lat. W trakcie stałej stopy procentowej niezmienne pozostają także raty kredytu.

- Nasza nowa oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów. W środowisku zmiennych stóp procentowych pojawiła się grupa klientów zainteresowanych zapewnieniem sobie stabilnego poziomu comiesięcznych obciążeń. Przygotowaliśmy więc propozycję w postaci rat kredytu na stałym poziomie przez 5 lat, niezależnie od zmian stóp procentowych. Oferta jest dostępna zarówno w Banku Millennium, jak i u współpracujących z bankiem pośredników - mówi Anna Meunier, kierująca Wydziałem Kredytów Hipotecznych w Banku Millennium cytowana w komunikacie.

Dodaje, że opcja stałego oprocentowania jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie stałość zobowiązań. Nowa oferta to także alternatywa pozwalająca zdecydować w kwestii oprocentowania.

Nie tylko klienci banku Millenium. Większość społeczeństwa w kredytowej spirali

"Po zakończeniu okresu, w którym obowiązywała stała stopa, oprocentowania kredytu zmieni się automatycznie na oprocentowanie zmienne, oparte na stawce WIBOR i marży określonej w umowie kredytowej. Jeżeli klient będzie chciał korzystać ze stałej stopy na kolejne 5 lat, jest to możliwe, wystarczy, że poinformuje bank z odpowiednim wyprzedzeniem. Bank zaproponuje wówczas nową stawkę oprocentowania, obowiązującą w okresie składania wniosku o kolejny, 5-letni okres" - informuje bank Millenium.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF ) nowelizację Rekomendacji S przyjęła już w 2019 r. Wówczas zaleciła bankom wprowadzanie do oferty kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem. Od 30 czerwca 2021 r. banki będą zobowiązane do wprowadzenia takich ofert, a ta od Millenium wyprzedza ten obowiązek.

Jednocześnie Polacy coraz chętniej zapożyczają się na swoje wymarzone cztery kąty . Eksperci iKalkulator wyliczyli, że na spłatę zobowiązania hipotecznego trzeba średnio pracować ok. 24 lat - zatem młodzi ludzie pierwsze mieszkanie spłacą dopiero w wieku ok. 50 lat.

Najdłużej na kredyt hipoteczny pracować muszą mieszkańcy woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Z kolei najszybciej swój kredyt hipoteczny spłacą osoby z woj. mazowieckiego i dolnośląskiego.

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi w Polsce nie słabnie, a wręcz przeciwnie. W lutym 2021 r. banki udzieliły rekordową liczbę kredytów hipotecznych, a Polacy złożyli największą spośród ostatnich lat ilość zapytań kredytowych. Eksperci wskazują, że zainteresowanie wynika m.in.: z niskich stóp procentowych oraz ze stabilnej sytuacji na rynku pracy.

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse

Sprawa podatku od nieruchomości. Jest raport Instytutu Finansów
Czytaj więcej >

Finanse

Otrzymałeś darowiznę, to lepiej zadbaj o formalności. NSA nie pozostawia wątpliwości, posypią się kary
Czytaj więcej >

Finanse

Rząd zapewnia, wypłaty „trzynastek” ruszą już niebawem. Niektórzy seniorzy otrzymają pieniądze przed świętami
Czytaj więcej >

Finanse

Emerytura może być wyższa. Możesz przeliczyć, ile przeleje ci ZUS
Czytaj więcej >

Finanse

Zrobisz remont domu i odliczysz w PIT nawet 53 tys. zł. Sprawdzamy założenia ulgi termomodernizacyjnej
Czytaj więcej >

Finanse

Dzisiaj ostateczny termin złożenia dokumentów ZUS dla tysięcy Polaków. Zapomnisz i narazisz się na kary
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]