Banan przyklejony do ściany wart prawie 500 tysięcy złotych
fot. Claire Blechman/Twitter
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Grudnia 2019

Banan przyklejony taśmą do ściany wart setki tysięcy złotych. Świat sztuki zachwycony

Banan przyklejony do ściany taśmą został uznany za wyjątkowo cenne dzieło sztuki. Podczas targów dzieł sztuki w Miami instalacja została wyceniona na co najmniej 120 tys. dolarów, co daje prawie 500 tysięcy złotych.

Przykleił banana do ściany

Dzieło nazywa się “Komik” i przedstawia banana kupionego w Miami, który jest przyklejony do ściany szarą taśmą izolacyjną. Zjawiskowe dzieło sztuki powstało w trzech egzemplarzach. Jak podaje Radio ZET, autorem projektu jest Maurizio Cattelan - włoski rzeźbiarz i twórca instalacji artystycznych.

banan przyklejony do ściany

Liczy się w rozgłos

Banan przyklejony do ściany to nie pierwszy projekt tego artysty wzbudzający kontrowersje. Radio ZET podaje, że w Polsce jest znany z instalacji “Dziewiąta godzina”, która przedstawiała papieża Jana Pawła II przygniecionego przez meteoryt. Rzeźba została zdewastowana przez prawicowego polityka Witolda Tomczaka w 2000 roku w trakcie wystawy w warszawskiej Galerii Zachęta.

Najnowsze dzieło włoskiego artysty trafiło na sprzedaż w trakcie targów sztuki Art Basel Miami, a cena wywoławcza została ustalona na 120 tys. dolarów, czyli ok. 460 tys. zł. Portal Artnet podaje, że do tej pory sprzedano dwa z trzech bananów. Zanim banany z taśmą trafiły na sprzedaż, były prezentowane w Perrotin - paryskiej galerii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bierzesz ślub kościelny? Ksiądz może zadać ci intymne pytania, zmiana przepisów
  2. Ukryta kamera nagrała, co weterynarz robi kotu, gdy nikt nie patrzy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Właśnie poinformowano, kiedy Polacy dostaną 13-stą emeryturę. Większość będzie wściekła

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News