Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Azjatycki gigant wchodzi na polski rynek. Wkrótce otworzy pierwszy sklep
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 28.03.2024 18:25

Azjatycki gigant wchodzi na polski rynek. Wkrótce otworzy pierwszy sklep

Galeria handlowa
Fot. Pixabay/jarmoluk

Już niebawem pojawi się w Polsce nowa sieć sklepów pochodząca z Malezji. Będzie oferowała różnego rodzaju artykuły do domu i ogrodu. Jak się okazuje, pierwszy sklep malezyjskiej sieci ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. 

W Polsce pojawi się nowa sieć sklepów

MR D.I.Y. to malezyjska sieć sklepów, która już wkrótce pojawi się na polskim rynku. Została założona w 2005 roku i ma ponad tysiąc sklepów w Malezji, a także około 2,5 tysiąca punktów w Tajlandii, Brunei, Indonezji, Singapurze, Filipinach Kambodży, Indiach, Turcji, Wietnamie i Bangladeszu. Sieć otworzy swoje pierwsze centrum logistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej i będzie się ono znajdowało w Zgierzu. 

Zobacz także: Niższe emerytury? Te osoby powinny pospieszyć się z wnioskiem

Fala zmian dla emerytów. Wiadomo, które świadczenia pójdą w górę

Co będzie można kupić w nowej sieci sklepów?

Polscy konsumenci z pewnością będą zadowoleni z pojawienia się nowych sklepów w naszym kraju. Sieć ma bowiem bardzo szeroki asortyment. Będzie można kupić tam artykuły elektryczne, akcesoria komputerowe, papiernicze, zabawki, sprzęt sportowy, a także biżuterię i kosmetyki. Standardowy sklep MR D.I.Y. ma ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się tam nawet 20 tysięcy różnych produktów. Jak podaje portal dlahandlu.pl, otwarcie centrum logistycznego w Zgierzu jest początkiem ekspansji sieci w Polsce, ale także w Europie.

Pierwszy sklep nowej sieci już w tym roku

Sieć MR D.I.Y poinformowała, że jest usatysfakcjonowana wyborem lokalizacji swojej pierwszej siedziby logistycznej w Polsce. Zgodnie z informacjami podawanymi w styczniu bieżącego roku, pierwszy punkt nowej sieci ma zostać otwarty jeszcze w 2024 r.

Lokalizacja tego parku jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb operacyjnych, umożliwiając nam szybki i sprawny transport naszych przystępnych cenowo towarów na terenie całego kraju, a także zapewniając możliwość dalszej ekspansji - przekazał rzecznik prasowy marki.