BiznesINFO.pl > Praca > Amerykańska sieć restauracji szuka pracowników w Polsce. Zarobki są bardzo atrakcyjne
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.08.2023 19:42

Amerykańska sieć restauracji szuka pracowników w Polsce. Zarobki są bardzo atrakcyjne

Stoliki w restauracji i pieniądze
BiznesINFO

Sieć restauracji z Ameryki planuje otwarcie kolejnych lokali w Polsce. W tym celu ruszyła właśnie rekrutacja pracowników, podano również widełki płac. A te są bardzo atrakcyjne.

Sieć z Ameryki rozwija się w Polsce

Amerykański fast-food Popeyes działa w Polsce od lipca. Pierwsza restauracja ruszyła we Wrocławiu, następną otwarto niedługo później w Szczecinie.

Jak podaje portal money.pl, jest to dopiero początek rozwoju sieci w naszym kraju. Popeyes planuje bowiem otwarcie trzech kolejnych restauracji w Warszawie.

Pracownicy poszukiwani

W tym celu polski oddział firmy ogłosił rekrutację pracowników. Przede wszystkim poszukiwani są kierownicy restauracji, ich zastępcy oraz kierownicy zmian.

Popeyes reklamuje się jako “wielokulturowe miejsce pracy”. Ze słów Irminy Kochman z Popeyes cytowanych przez money.pl wynika, że w polskich restauracjach sieci pracują już m.in. osoby z Afryki czy Azji, np. Wietnamu lub Nigerii. Wszyscy zostaną przeszkoleni w kuchni testowej sieci we Wrocławiu - pierwsi pracownicy byli szkoleni w Wielkiej Brytanii.

Płace są atrakcyjne

W ofertach pracy przygotowanych przez Popeyes znalazły się również informacje dot. proponowanych płac. A te, jak się okazuje, są dość atrakcyjne.

Z informacji money.pl wynika, że najniższa pensja brutto proponowana przez Popeyes wynosi 4500 zł. Najwyższa z kolei wynosi 8,5 tys. zł brutto. Konkretna wysokość pensji zależy jednak od stanowiska; dodatkowo w ofercie znalazły się m.in. prywatna opieka medyczna czy karnet sportowy.

Polecane