Amazon otwiera rekrutację
Pexels/Andrea Piacquadio
Autor Maria Glinka - 5 Sierpnia 2020

Gigant stworzy kolejne 500 miejsc pracy w Polsce. Zatrudnienie znajdą tam pracownicy z różnych dziedzin

Amazon w Łodzi rozpoczyna prawdziwą ekspansję. Wśród planów amerykańskiej spółki pojawiło się powiększenie powierzchni centrum logistycznego oraz zatrudnienie kolejnych 500 pracowników. Rekrutacja już się rozpoczęła.

Nowe miejsca pracy w Amazonie

Podczas gdy w dobie pandemii mnóstwo firm masowo redukuje zatrudnienie, Amazon poszukuje rąk do pracy. Powstające w Łodzi centrum logistyczne firmy Amazon planuje zatrudnić 500 osób w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Dzięki temu liczba zatrudnionych wzrośnie do 1,3 tys. osób.

Aktywności Amazona skomentowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która uważa, że inwestycja może okazać się dobrym rozwiązaniem dla wielu obywateli w trudnych czasach koronawirusa. Nowe miejsca pracy "oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin", wyznała. Amazon już rozpoczął rekrutację na różne stanowiska. Praca czeka m.in. na inżynierów, specjalistów HR, BHP i finansów, jak podaje portal bankier.pl.

Amazon zwiększa zatrudnienie i stawia na rozbudowę

Drugim elementem ekspansji Amazona na terenie Polski ma być rozbudowa centrum logistycznego o kolejne 33 tys. mkw w przeciągu najbliższego roku. Jego otwarcie jest planowane na sierpień tego roku. Na ten moment centrum ma powierzchnię 40 tys. mkw.

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe założone w 1994 r. w Seattle. Do firmy należy największy na świecie sklep internetowy. W 2018 r. przychody spółki były szacowane na blisko 233 mld dolarów. Prezesem zarządu Amazona jest Jeff Bezos, uznawany za najbogatszego człowieka na świecie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News