BiznesINFO.pl
Allegro z kredytami

Magazyn Allegro/Press Kit/materiały prasowe

Nowa funkcja Allegro. Wielu użytkowników będzie zadowolonych

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Allegro będzie udzielało kredytów? Allegro Pay to nowa funkcja, która może zrewolucjonizować rynek zakupów internetowych w Polsce. Przyglądamy się nowej usłudze od poznańskiej platformy.

Allegro wprowadza do swojego serwisu system płatności Allegro Pay. Jak deklaruje platforma, ma to być uzupełnienie metod płatności, a nie wprowadzenie konkurencji w ramach dostępnych już rozwiązań. Nowa usługa pozwoli użytkownikom na zakupy w ramach systemu ratalnego.

Allegro Pay, czyli zakupy na raty

Allegro wskazuje, że nowy system płatności pozwoli na zakupy w ramach kredytów, które będzie można spłacić w terminie od miesiąca do nawet 20 miesięcy. Póki co projekt jest w fazie rozwojowej. Dostęp do kredytów otrzyma kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Z czasem serwis planuje rozszerzać dostępność systemu Allegro Pay dla pozostałych użytkowników. Z każdym miesiącem liczba osób, które będą mogły skorzystać z kredytów będzie się powiększać.

Jak wynika z komunikatu biura prasowego Grupy Allegro, dostęp do usługi będzie pozwalał nawet na 4 tysiące złotych kredytu. Limit będzie jednak ustalany indywidualnie dla każdego z użytkowników. Prezes grupy Allegro w rozmowie z dziennikiem Rzeczpospolita wskazuje: - Aktywacja usługi zajmie klientom niespełna minutę, a 15 sekund wystarczy im do zrealizowania transakcji - mówi François Nuyts. Ponadto na skorzystanie z limitu kredytowego wystarczy jednorazowe wypełnienie wniosku. Pieniądze będą przyznawane na podstawie danych z baz zewnętrznych - zapewne chodzi o BIK i KRD, jednak nie sprecyzowano tego w komunikacie - a także po analizie historii transakcji w portalu.

Po uruchomieniu Allegro Pay użytkownicy otrzymują zupełnie nowe sposoby płatności. Skorzystać można między innymi z odroczonego o 30 dni terminu, a dla użytkowników abonamentów Allegro Smart przygotowano możliwość spłaty w 3 ratach o oprocentowaniu 0 proc. Allegro Pay w ramach przyznanego limitu pozwala także na spłaty w 5,10 lub 20 miesięcznych ratach, jednak wówczas oprocentowanie wyniesie 7,2 proc. w skali roku. Raty można spłacać w ramach szybkich płatności, np. PayU lub też kodem BLIK.

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >