BiznesINFO.pl
Glapiński

East News

Adam Glapiński o cenie chleba w Polsce. Prezes NBP wziął paragon ze sklepu

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Adam Glapiński poszedł do sklepu po chleb. Twierdzi, że kupił go za 2,99 zł. Dziennikarze RFM24 postanowili sprawdzić ceny w rejonie siedziby Banku Centralnego.  

Chleb Glapińskiego 

W grudniu podczas styczniowego wystąpienia po decyzji Rady Polityki Pieniężnej prezes NBP Adam Glapiński przekonywał, że inflacja spadła i wszyscy powinniśmy się cieszyć. Przy okazji poruszył także cenę chleba. 

- Poszedłem do sklepu w pobliżu, bo normalnie żona robi zakupy. Dlatego paragon wziąłem i go mam. Chleb u mnie w pobliżu kosztuje 2,99 zł. Po tej konferencji pani wiceprezes, mój pierwszy zastępca, też poszła do sklepu u siebie, pod Warszawą. I tam nawet ma chleb za 2,64 zł. Ja mówiłem o chlebie baltonowskim. Teraz być może zdrożeje ten chleb. Ale tak to było, przy tym, jak histerycznie powtarzano bez przerwy, szczególnie w jednej telewizji i rozgłośni radiowej, że najtańszy chleb po pięć złotych, że na koniec roku po 30 zł - komentował szef NBP.

Superbiz.se.pl przypomina, że w grudniu prezes zdradził swój trik, jak nie stresować się wysokimi cenami. -Trzeba głaskać kota, bo to naprawdę uspokaja - mówił Adam Glapiński. 

Ceny chleba w okolicy siedziby NBP

Dziennikarz RMF24 postanowili sprawdzić sklepy w okolicy siedziby NBP(u. Świętokrzyska w Warszawie). Okazało się że, pół kilograma chleba baltonowskiego w folii w sklepie przy ul. Świętokrzyskiej kosztuje 4,39 zł. 

W popularnej piekarni sieciowej przy ul. Szpitalnej ten sam chleb można kupić za 3,99 zł, jednak wciąż nie jest to 2,99 zł. 

- Cena 4 złote za chleb teraz wydaje się atrakcyjna. Są tu przecież chleby za 9 czy 10 złotych: z serem cheddar, czy oliwkami. Tańszego chleba niż ten za 3,99 zł w tego typu piekarniach nie widzieliśmy. Są tylko droższe - mówią klienci pytani przez RMF24.pl.

Tagi:

ceny żywnościceny w polsce

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka oferuje sprzęt elektroniczny w absurdalnie niskich cenach. Promocja od poniedziałku w sklepach

Czytaj więcej >

Handel

Niemiecki dyskont Woolworth wkracza do Polski. W tym roku pierwsze sklepy

Czytaj więcej >
Napoje energetyczne mogą być szkodliwe

Handel

Minister sportu Kamil Bortniczuk proponuje ograniczenie sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci i młodzieży

Czytaj więcej >

Handel

Masło już dawno nie było tak tanie. Kaufland zdecydowanie prześcignął inne sklepy

Czytaj więcej >

Handel

Alarmująca sprzedaż popularnych „małpeczek”. Na horyzoncie widać zmiany

Czytaj więcej >

Handel

Kaufland płaci klientom, jeśli stoją w kolejce do kas dłużej niż 5 minut

Czytaj więcej >