BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

97 tys. zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej zablokowane

14 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Program rządowy „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”, który umożliwiał pobranie pożyczki na preferencyjnych warunkach w wysokości 97 tys. zł, stanął w miejscu i został zawieszony.

Rządowy program wystartował pod koniec 2013 roku jako wspólny projekt Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego - pisze portal MamBiznes.pl. 

"Wsparcie w starcie" wstrzymane 

Program rządowy ma na celu przede wszystkim wspieranie młodych, kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców, którzy nie posiadają jednak odpowiedniego kapitału, aby móc ruszyć z własnym biznesem. Dotyczy to najczęściej absolwentów i studentów. W ramach programu można liczyć na 97 tys. zł pożyczki na rozwój własnego biznesu i 29 tys. zł na zatrudnienie pracownika.

W ubiegłym roku z programu skorzystało 700 młodych przedsiębiorstw.Chcą obecnie złożyć wniosek o przyznanie pożyczki na bardzo korzystnych warunkach czytają taki komunikat: Uprzejmie informujemy, iż nabór wniosków o udzielenie pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej oraz utworzenie stanowiska pracy przez obecnie działające instytucje finansowe został chwilowo wstrzymany. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11 marca br. uruchomione zostało postępowanie przetargowe na wybór nowych pośredników finansowych, którzy udzielać będą pożyczek w ramach 8 regionów oraz 3 makroregionów (tj. na terenie całego kraju). Planowe otwarcie ofert Wykonawców biorących udział w postępowaniu przetargowym nastąpi 17 kwietnia br. Wraz z zawarciem nowych umów, Bank Gospodarstwa Krajowego przekaże pośrednikom finansowym łączną alokację w wysokości 110 mln zł na utworzenie funduszy pożyczkowych. Na bieżąco będziemy przekazywać informacje o wyborze nowych pośredników finansowych.

Ostatni wniosek przyjęty został 4 marca. Zarówno Ministerstwo jak i BGK nie poinformowały, czy program ma szansę ruszyć ponownie.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Mezczyzna wyjmuje korespondencje z ZUS-u

Praca

ZUS przypomina o dopełnieniu obowiązków. Inaczej możemy stracić zwolnienie lekarskie

Czytaj więcej >
Wieszanie billboardu

Praca

Billboard wymierzony w PLL LOT blokowany przez firmy reklamowe

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Oszczednosci starszej osoby na emeryturze.

Praca

Zmieniają się limity dla dorabiających emerytów. ZUS podał nowe kwoty

Czytaj więcej >
prezenty dla koleżanki z pracy

Praca

Urodziny koleżanki z pracy? Zobacz wyjątkowe inspiracje prezentowe!

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z List z ZUSu.

Praca

ZUS prosi o dopilnowanie ubezpieczenia. Inaczej zostaniemy z niczym

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Mezczyzna wyjmuje korespondencje z ZUS-u

Praca

ZUS nadal przypomina o ważnej aktualizacji. Inaczej możemy wpaść w tarapaty

Czytaj więcej >