BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

97 tys. zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej zablokowane

14 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Program rządowy „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”, który umożliwiał pobranie pożyczki na preferencyjnych warunkach w wysokości 97 tys. zł, stanął w miejscu i został zawieszony.

Rządowy program wystartował pod koniec 2013 roku jako wspólny projekt Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego - pisze portal MamBiznes.pl. 

"Wsparcie w starcie" wstrzymane 

Program rządowy ma na celu przede wszystkim wspieranie młodych, kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców, którzy nie posiadają jednak odpowiedniego kapitału, aby móc ruszyć z własnym biznesem. Dotyczy to najczęściej absolwentów i studentów. W ramach programu można liczyć na 97 tys. zł pożyczki na rozwój własnego biznesu i 29 tys. zł na zatrudnienie pracownika.

W ubiegłym roku z programu skorzystało 700 młodych przedsiębiorstw.Chcą obecnie złożyć wniosek o przyznanie pożyczki na bardzo korzystnych warunkach czytają taki komunikat: Uprzejmie informujemy, iż nabór wniosków o udzielenie pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej oraz utworzenie stanowiska pracy przez obecnie działające instytucje finansowe został chwilowo wstrzymany. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11 marca br. uruchomione zostało postępowanie przetargowe na wybór nowych pośredników finansowych, którzy udzielać będą pożyczek w ramach 8 regionów oraz 3 makroregionów (tj. na terenie całego kraju). Planowe otwarcie ofert Wykonawców biorących udział w postępowaniu przetargowym nastąpi 17 kwietnia br. Wraz z zawarciem nowych umów, Bank Gospodarstwa Krajowego przekaże pośrednikom finansowym łączną alokację w wysokości 110 mln zł na utworzenie funduszy pożyczkowych. Na bieżąco będziemy przekazywać informacje o wyborze nowych pośredników finansowych.

Ostatni wniosek przyjęty został 4 marca. Zarówno Ministerstwo jak i BGK nie poinformowały, czy program ma szansę ruszyć ponownie.

Ostatni wniosek przyjęty został 4 marca. Zarówno Ministerstwo jak i BGK nie poinformowały, czy program ma szansę ruszyć ponownie.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >