BiznesINFO.pl
500 plus na nowych zasadach. O czym muszą pamiętać beneficjenci?

pixabay, piviso

500 plus z nowymi zasadami. Ominiesz jedną rzecz, a będziesz mógł stracić pieniądze

27 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

500 plus już na stałe zagościło w portfelach wybranych Polaków, ale świadczenie budzi także wiele emocji. Jak się okazuje, rząd zmienił warunki przyznawania świadczenia. Beneficjenci muszą pilnować jednej rzeczy, ponieważ w przeciwnym razie stracą pieniąd

500 plus u Polaków

500 plus to świadczenie wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i jedna z najważniejszych obietnic wyborczych. Wielu ekspertów ocenia, że to właśnie postulat wprowadzenia 500 plus pozwolił PiS-owi wygrać wybory i stworzyć rząd. Co więcej, opozycjoniści uważali, że program 500 plus to rozdawnictwo. Jak się okazuje, wielu Polaków, przede wszystkim beneficjenci programu, nie wyobraża sobie już życia bez 500 plus. 

500 plus wspomaga miliony rodzin w Polsce. W 2019 r. minister Elżbieta Rafalska mówiła, że łączny koszt 500 plus wraz z obsługą wniosków wyniósł 40 mld zł. Zdaniem rządzących program 500 plus ma nie tylko wymiar społeczny, ale także gospodarczy. W celu otrzymania 500 plus należy złożyć w terminie wniosek i przy tym wszystkim dopełnić wszelkich formalności. W tym roku zmienił się termin wypłacania świadczenia 500 plus. Jakie będą zmiany?

500 plus ze zmianami

500 plus czeka modyfikacja w kwestii wypłacania świadczenia. Do tej pory prawo do świadczenia 500 plus obowiązywało od 1 października do 30 września, ale w związku ze znowelizowanymi przepisami, wszystko uległo zmianie. Co więcej, wraz ze zmianą terminu wypłacania świadczenia, zmienił się także okres składania wniosków o 500 plus. Co dokładnie czeka na Polaków?

500 plus i przepisy związane ze świadczeniem zostały znowelizowane w kwietniu tego roku. Ustawodawca ustalił, że złożone do tej pory wnioski przedłużają prawo do świadczenia, aż do 31 maja 2021 r. W związku z tym nowy okres rozliczeniowy ustalono od 1 czerwca do 31 maja. "Wniosek o przyznanie 500 plus na czas 1 czerwca 2021 – 31 maja 2022 należy bowiem złożyć na początku 2021 roku. Za pośrednictwem platformy ePUAP, emp@tia lub bankowości elektronicznej otrzymywanie świadczenia można będzie sobie zapewnić od 1 lutego 2021", informuje Radio Zet. Rodzice muszą więc bardzo pilnować terminów, aby nie stracić prawa do świadczenia.

Tagi:

Dziecko500 plusZUSświadczenia socjalnesocjalpomoc socjalnaPolskaPolacypieniądzedodatki socjalne

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >