Świadczenie 500 plus w ramach bonu turystycznego wylądowało w Senacie.
Pixabay
Autor Redakcja BiznesInfo - 21 Czerwca 2020

Sejm podjął decyzje w sprawie nowego 500 plus. Korzystać będzie można jeszcze dłużej

Informacja o nowym bonie turystycznym 500 plus rozeszła się szerokim echem. Ustawa przeszła już głosowanie w Sejmie i teraz trafi do Senatu. 500 plus w bonie turystycznym będzie można wykorzystać do 31 marca 2022 roku, a skorzystać będą mogli z niego również beneficjenci programu socjalnego 500 plus.

500 plus turystyczne już w Senacie

Bon turystyczny 500 plus, który dostępny ma być powszechnie, również dla beneficjentów korzystających z programu 500 plus i dodatków opiekuńczych, jak zakłada uchwalona w piątek przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Jednakże bon 500 plus nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r., ma on jednocześnie umożliwić wyjazd wakacyjny, a z drugiej pomóc w odmrażaniu gospodarki, która przez pandemię koronawirusa przeżyła zastój. Za uchwaleniem ustawy głosowało 424 posłów, przeciw było 16, wstrzymało się 12. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Ustawa określa zasady przyznawania i realizacji świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego, zwanego "świadczeniem w formie bonu", oraz dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego, zwanego "dodatkowym świadczeniem w formie bonu". Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu, jak informuje serwis bankier.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii

Fatalne wieści dla Polaków mających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuFatalne wieści dla Polaków mających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

500 plus na wakacje: dla kogo?

Jak wynika z komunikatu, świadczenie w formie bonu będzie wynosić 500 zł na każde dziecko. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną. Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygasa 31 marca 2022 r. W ustawie zapisano, że na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł. W czasie II czytania poseł PiS Urszula Rusecka złożyła wniosek o przejście do III czytania bez odsyłania do komisji poprawek i wniosków, złożonych w II czytaniu. Sejm ten wniosek w głosowaniu poparł. W czasie II czytania poprawki zgłosiły wszystkie oprócz PiS kluby oraz koło poselskie Konfederacji.

Dodatkowy bon 500 plus dla wszystkich

Poprawki sprawią, że "bon będzie miał charakter powszechny". Lewica postulowała w swoich m.in. podniesienie wartości bonu do 1000 zł. Modyfikację rozwiązań zaproponował też klub PSL-Kukiz’15. Minister rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz oświadczyła z kolei, że "jesteśmy gotowi, aby w trzecim tygodniu lipca pierwsze płatności były realizowane". Wskazała, że być może program zostanie przedłużony na kolejne lata.

Wcześniej w piątek sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odbyła też pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o instrumencie wsparcia finansowego dla gospodarstw domowych w zakresie realizacji planów wypoczynkowych w latach 2020-2022 w związku z pandemią COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejka
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Resort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuResort sprawiedliwości chce zmian w przepisach dla kierowców. Nie brakuje głosów o ubezwłasnowolnieniuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News