500 plus - zmiany od 1 lipca
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 1 Czerwca 2020

Zmiany w 500 plus. Szczególny jest 1 lipca 2020

Program 500 plus, flagowe przedsięwzięcie PiS, było już kilkakrotnie modyfikowane. Kolejne zmiany formalne czekają beneficjentów już od 1 lipca 2020 r. Rodziny, które do tej pobierały 500 plus mogą być spokojne.

500 plus po zmianach

Program 500 plus to najpopularniejszy rządowy program dopłat wprowadzony przez PiS w 2016 r., który wspiera finansowo polskie rodziny. Kilkukrotne modyfikacje sprawiły, że rozszerzył się krąg odbiorców świadczenia.

Polska ignoruje kwestie środowiska. Wydajemy na wojsko 14 razy więcej niż na ochronę naturyPolska ignoruje kwestie środowiska. Wydajemy na wojsko 14 razy więcej niż na ochronę naturyCzytaj dalej

Od 2019 r. o 500 plus można ubiegać się na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Ponadto przy przyznawaniu dopłaty nie są już brane pod uwagę dochody uzyskiwane przez rodziców. Dzięki temu z programu korzysta ponad 2 miliony polskich rodzin – podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ważne modyfikacje w 500 plus od 1 lipca

Kolejne istotne zmiany w 500 plus nastąpią już 1 lipca. Dzięki temu, że świadczenie przyznawane od 1 lipca 2019 r. obejmuje okres dwóch lat, to rodziny, które zgłosiły się po dopłatę w zeszłym roku nie muszą w 2020 r. martwić się o dodatkowe formalności. Ubiegłoroczny wniosek pozostaje w mocy i z 500 plus będzie można korzystać do maja 2021 r. – podaje next.gazeta.pl.

Czy świadczenie będzie w dalszym ciągu wypłacane mimo stanu epidemii i przestoju gospodarczego? W tej sprawie głos zabrała szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, która oświadczyła, że w czasie pandemii program ma inny wymiar, ale 500 plus na pewno nie zostanie wstrzymane.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policję

Za twój zabieg zapłaci pracodawca? Ministerstwo Zdrowia szuka sposobu na ratowanie polskiej służby zdrowiaZa twój zabieg zapłaci pracodawca? Ministerstwo Zdrowia szuka sposobu na ratowanie polskiej służby zdrowiaCzytaj dalej

500 plus cieszy się dużą popularnością

Program 500 plus, flagowy punkt polityki społecznej PiS, to przedsięwzięcie popularne, ale i kosztowne. Od początku inicjatywy przekazano ponad 100 mld zł, które trafiło do 6,5 mln dzieci.

Wniosek o 500 plus należy złożyć elektroniczne (przy pomocy portalu Empatia), papierowo (w urzędzie gminy, miasta lub ośrodku pomocy społecznej) lub drogą pocztową. Świadczenie przysługuje rodzicom, opiekunom prawnym dziecka, rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka, interwencyjnym ośrodkom preadopcyjnym oraz dzieciom w ośrodkach rodzinno-wychowawczych typu socjalizacyjnego, interwencyjnego i specjalistyczno-terapeutycznego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Taki przypadek nie zdarza się często. Dziewczynka przyszła na świat z dodatkowymi ustami
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 10 osób zginęło, wprowadzono pilny stan wyjątkowy. Amanda uderzyła, tragiczna wiadomość ze świata
Polacy wybrali najlepszą pierwszą damę w Polsce. Zaskakująca ocena Agaty Kornhauser-DudyPolacy wybrali najlepszą pierwszą damę w Polsce. Zaskakująca ocena Agaty Kornhauser-DudyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News