BiznesINFO.pl
Wypłaty 300 plus już w przyszłym tygodniu

ZUS/EastNews/Arkadiusz Ziolek

300 plus już zaraz zaczną wypłacać. ZUS podał konkretny termin, to już w przyszłym tygodniu

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Choć do roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu, już w przyszłym tygodniu ZUS zacznie wypłacać środki przeznaczone na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry Start", znanym również pod nazwą 300 plus. Zainteresowanie świadczeniem jest ogromne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • 1 lipca ruszyła kolejna odsłona 300 plus

  • Ile dotychczas złożono wniosków o świadczenie

  • Kiedy pojawią się pierwsze wypłaty

300 plus po raz czwarty. Ogromne zainteresowanie świadczeniem

Na początku lipca ruszyła czwarta odsłona programu "Dobry Start", znanego również pod nazwą 300 plus. Uruchomiony w 2018 roku program zakłada jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla uczniów na wyprawkę szkolną.

Owe wsparcie przysługuje na uczące się w szkole dziecko do ukończenia przez nie 20 roku życia. W przypadku uczących się w szkole dzieci niepełnosprawnych o świadczenie można ubiegać się do osiągniecia przez nie 24 roku życia.

Od 1 lipca można ubiegać się o przyznanie środków. Po raz pierwszy jednak wnioski w tej sprawie można składać jedynie przez internet, a nie jak dotychczas także drogą tradycyjną.

Wnioski można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu emp@tia, a także Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Choć do roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu, wielu rodziców postanowiło nie zwlekać i już teraz złożyć wnioski o pieniądze na wyprawkę. Świadczą o tym dane w tym tygodniu podane przez ZUS. Wynika z nich, że tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni lipca napłynęło ponad milion wniosków w sprawie 300 plus na blisko 1,5 mln dzieci.

ZUS podaje, że najwięcej, bo ok. 715 tys. wniosków wpłynęło za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Państwowy ubezpieczyciel zwraca jednak uwagę na rosnącą popularność PUE ZUS. Z platformy skorzystało prawie 230 tys. rodziców.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Warto podkreślić, że wszystkie osoby, które mają problem ze złożeniem wniosku przez internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS – podkreśla cytowana w komunikacie szefowa ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Wnioski w ramach tegorocznej edycji programu "Dobry Start" można składać do końca listopada br. Nie warto jednak zwlekać, bo im szybciej zostanie złożony wniosek, tym szybciej na koncie pojawią się pieniądze na szkolną wyprawkę.

Kiedy pierwsze wypłaty?

Jak podaje Radio Zet, pierwsze wypłaty środków na wyprawki rozpoczną się 23 lipca, czyli już w przyszłym tygodniu. Środki te otrzymają ci, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o 300 plus.

Uprawnionych do skorzystania z programu "Dobry Start" jest blisko 4,5 mln dzieci

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >