Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > 120 sztabek złota w pociągu. Wiadomo, gdzie zostanie przekazane
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 29.08.2023 08:50

120 sztabek złota w pociągu. Wiadomo, gdzie zostanie przekazane

Sztabki złota
Domena publiczna

Gdy cztery lata temu w jednym z pociągów konduktor znalazł 120 sztabek złota, przewoźnik rozpoczął poszukiwania właściciela zaskakującego znaleziska. Ponieważ jednak nic nie udało się ustalić, zapadła ostateczna decyzja, komu przypadnie ta mała fortuna.

Sztabki złota w pociągu

Cała historia zaczęła się na jesieni 2019 roku. Jak opisuje portal Interia.pl, w październiku konduktor pociągu jadącego z St. Gallen do Lucerny znalazł 120 sztabek złota w jednym z przedziałów.

Sztabki ważyły łącznie 3,72 kg i były zawinięte w plastikową torbę. Do końca podróży nikt nie zgłosił się po pakunek, zatem znalezione złoto trafiło do prokuratury z Lucerny.

Właściciel rozpłynął się w powietrzu

Przez 4 lata od początku sprawy, prokuratura prowadziła poszukiwania osoby, która zostawiła pakunek w pociągu. Jak podaje Interia, w ramach akcji publikowano m.in. ogłoszenia w mediach.

Pomimo działań prokuratorów, nikt nie zgłosił się przez ten okres po znalezisko. Wykluczono także możliwość, iż złoto mogło być powiązane z napadem lub kradzieżą.

Złoto zostanie przekazane

Po czterech latach od znalezienia pakunku, prokuratura ostatecznie podjęła decyzję, do kogo trafi blisko 4 kg złota. Uzasadnienie nie powinno budzić zaskoczenia.

Z informacji Interii wynika, że jedyną wskazówką dla śledczych był napis na reklamówce, wskazujący na Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Prokuratorzy uznali, że prawdopodobnie złoto miało trafić właśnie do MKCK, i na tej podstawie przekażą znalezisko zakładanemu odbiorcy.