Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS wypłaci ponad 300 mln zł z tytułu nadpłaconych składek. Kto otrzyma pieniądze?
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 10.07.2023 20:40

ZUS wypłaci ponad 300 mln zł z tytułu nadpłaconych składek. Kto otrzyma pieniądze?

pieniądze
BiznesInfo

316 mln zł nadpłaconej składki zdrowotnej wróciło do przedsiębiorców. ZUS poinformował również, że w przygotowaniu są kolejne transze wypłat.

Suma nadpłaconych składek

– Z tytułu nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne ZUS wypłacił przedsiębiorcom 60 mln zł już w ubiegłym tygodniu. Kolejna transza przelewów, 256 mln zł, została przekazana dzisiaj. Oznacza to, że do dziś łączna kwota przekroczyła już 316 mln zł. Kolejne transze są w przygotowaniu – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

– Nadpłatę ZUS przekazuje na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek, najpóźniej do 3 sierpnia. Oczywiście staramy się, aby te środki trafiły na konta przedsiębiorców jak najszybciej – dodaje.

Nawet 58 tysięcy złotych dotacji. Polacy masowo składają wnioski. "W połowie września budżet się wyczerpie"

Kiedy otrzymasz zwrot pieniędzy?

ZUS informuje, że zwrot nadpłaty przysługiwał, gdy roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne wykazało, że składkę tę przedsiębiorca opłacił w kwocie wyższej niż ustalona. Czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaconej składki minął 5 czerwca. Wniosek był automatycznie tworzony i udostępniany na profilu płatnika na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

W jakim terminie ZUS się z nami rozliczy?

Jeśli płatnik składek nie złożył wniosku o zwrot nadpłaty do 5 czerwca 2023 r. i nie posiada zaległości z tytułu składek lub nienależnie pobranych świadczeń, ZUS rozliczy nadpłatę na koncie płatnika składek najpóźniej do końca 2023 r. - podaje ZUS.

 

 

 

źródło:ZUS

Tagi: ZUS