BiznesINFO.pl
Marek BAZAK/East News

Marek BAZAK/East News

ZUS już w tym tygodniu wypłaci wyprawki z programu Dobry Start

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

ZUS informuje, że pierwsze przelewy w wysokości 300 zł pojawią się na kontach rodziców już w tym tygodniu. Wyprawka szkolna ma pomóc w przygotowaniu dzieci do roku szkolnego. Wniosek można złożyć w określony sposób.

Z artykułu dowiesz się:

  • kiedy otrzymasz pieniądze ze świadczenia Dobry Start

  • jak wygląda procedura składania wniosków

  • do kiedy należy złożyć wniosek i jaka jest jego wysokość

Aby skorzystać ze wsparcia dedykowanego dla dzieci uczących się, należy skorzystać z odpowiedniego wniosku. ZUS sugeruje złożenie wniosku drogą mobilną poprzez portal PUE ZUS lub portal Emp@tia. Na złożenie wniosku mamy czas do 30 listopada - informuje portal Biznes Info Iwona Kowalska-Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Dolnośląskiego.

Jeżeli jednak przy składaniu wniosku wolimy skorzystać z pomocy pracownika ZUS, to możemy zadzwonić na specjalną infolinię, gdzie pod numerem 22 290 22 02 (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.00 -15.00 otrzymamy należyte informacje. Dodatkowe wskazówki możemy również otrzymać, wysyłając maila na adres cot@zus.pl.

Osoby, które preferują kontakt osobisty z urzędnikiem, mogą udać się do dowolnej placówki ZUS lub skorzystać z uruchomionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych specjalnych dyżurów, na które możemy trafić w placówkach Poczty Polskiej i KRUS. Listę dyżurów możemy przejrzeć na stronie: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start/dyzury-dobry-start.

Nabór wniosków do programu przyjmowany jest od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. Osoby, które złożyły wnioski jako pierwsze, pieniądze otrzymają już w tym tygodniu.

Program Dobry Start w praktyce

Dobry Start, podobnie jak 500 plus, przyznawane jest bez względu na dochód wnioskodawcy. Pomoc przysługuje uczniom do 20 roku życia, a w przypadku orzeczenia niepełnosprawności - do 24 roku życia.

Wniosek o Dobry Start może złożyć rodzic dziecka, opiekun faktyczny lub prawny, ale również pełnoletnia osoba ucząca się. W przypadku gdy dziecko nie mieszka z obojgiem rodziców, a oboje złożą wniosek o przyznanie wyprawki, ZUS ustali, który rodzic sprawuje faktyczną opiekę nad dzieckiem. ZUS zaznacza również, że opiekunowie faktyczni i prawni nie będący rodzicami dziecka, mogą złożyć wniosek jedynie poprzez portal PUE ZUS.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pilne

Polska i Świat

UE chce zmienić prawo azylowe dla Polski. Sytuacja na granicy z Białorusią ma się polepszyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Obowiązki podatkowe i urzędowe w grudniu 2021 r. Lepiej zapisać sobie daty

Czytaj więcej >
jura krakowsko-częstochowska

Polska i Świat

Unikatowe odkrycie w Polsce. Znaleziono najstarszy przykład biżuterii w Eurazji

Czytaj więcej >
pukanie do drzwi

Polska i Świat

Rząd zapowiedział wzmożone kontrole od dzisiaj. Przedsiębiorcy mają się czym martwić

Czytaj więcej >
Fot. Arkadiusz Ziołek East News

Polska i Świat

ZUS wypłaca 14. emerytury. Przelew otrzymało już 7,8 mln emerytów

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

MSWiA wprowadziło zakaz zbliżania się do granicy z Białorusią

Czytaj więcej >