BiznesINFO.pl
Marek BAZAK/East News

Marek BAZAK/East News

ZUS już w tym tygodniu wypłaci wyprawki z programu Dobry Start

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

ZUS informuje, że pierwsze przelewy w wysokości 300 zł pojawią się na kontach rodziców już w tym tygodniu. Wyprawka szkolna ma pomóc w przygotowaniu dzieci do roku szkolnego. Wniosek można złożyć w określony sposób.

Z artykułu dowiesz się:

  • kiedy otrzymasz pieniądze ze świadczenia Dobry Start

  • jak wygląda procedura składania wniosków

  • do kiedy należy złożyć wniosek i jaka jest jego wysokość

Aby skorzystać ze wsparcia dedykowanego dla dzieci uczących się, należy skorzystać z odpowiedniego wniosku. ZUS sugeruje złożenie wniosku drogą mobilną poprzez portal PUE ZUS lub portal Emp@tia. Na złożenie wniosku mamy czas do 30 listopada - informuje portal Biznes Info Iwona Kowalska-Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Dolnośląskiego.

Jeżeli jednak przy składaniu wniosku wolimy skorzystać z pomocy pracownika ZUS, to możemy zadzwonić na specjalną infolinię, gdzie pod numerem 22 290 22 02 (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.00 -15.00 otrzymamy należyte informacje. Dodatkowe wskazówki możemy również otrzymać, wysyłając maila na adres cot@zus.pl.

Osoby, które preferują kontakt osobisty z urzędnikiem, mogą udać się do dowolnej placówki ZUS lub skorzystać z uruchomionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych specjalnych dyżurów, na które możemy trafić w placówkach Poczty Polskiej i KRUS. Listę dyżurów możemy przejrzeć na stronie: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start/dyzury-dobry-start.

Nabór wniosków do programu przyjmowany jest od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. Osoby, które złożyły wnioski jako pierwsze, pieniądze otrzymają już w tym tygodniu.

Program Dobry Start w praktyce

Dobry Start, podobnie jak 500 plus, przyznawane jest bez względu na dochód wnioskodawcy. Pomoc przysługuje uczniom do 20 roku życia, a w przypadku orzeczenia niepełnosprawności - do 24 roku życia.

Wniosek o Dobry Start może złożyć rodzic dziecka, opiekun faktyczny lub prawny, ale również pełnoletnia osoba ucząca się. W przypadku gdy dziecko nie mieszka z obojgiem rodziców, a oboje złożą wniosek o przyznanie wyprawki, ZUS ustali, który rodzic sprawuje faktyczną opiekę nad dzieckiem. ZUS zaznacza również, że opiekunowie faktyczni i prawni nie będący rodzicami dziecka, mogą złożyć wniosek jedynie poprzez portal PUE ZUS.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >