Czy warto inwestować w złoto?
pixabay/hamiltonleen
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Lipca 2020

Złoto z rekordowymi cenami. Tak drogie nie było od bardzo dawna

W co inwestować w świecie dotkniętym kryzysem? - to pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie mają pojęcia gdzie lokować swoje oszczędności. Kupowanie akcji jest w aktualnej sytuacji dosyć ryzykowne, a konta oszczędnościowe nie zachęcają bardzo niskim oprocentowaniem. Co ze złotem?

Czy warto inwestować w złoto?

Rynek inwestycyjny oferuje wiele sposobów na lokowanie oszczędności. Niedawno pisaliśmy o inwestowaniu w numizmaty, czas przyjrzeć się jak wygląda sprawa ze złotem, które staje się coraz droższe. To ile kosztuje gram złota ustala ICE Benchmark Administration. Ceny są aktualizowane dwa razy dziennie.

Złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku VAT, zatem jest traktowane jako waluta. Surowiec jest bezpieczniejszy niż gotówka, ponieważ metale szlachetne to złoża wyczerpalne, nie można ich dodrukować.

Forsal.pl dotarł do danych Domu Maklerskiego TMS Brokers, z których wynika, że aktualna cena złota jest najwyższa od dziewięciu lat.

Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomośćTrwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomośćCzytaj dalej

- Za dalszymi wzrostami metalu z pewnością stoi luźna polityka monetarna Rezerwy Federalnej oraz pomoc fiskalna rządu. To wszystko spowodowało, że deficyt budżetowy USA w tym roku może być dwukrotnie wyższy niż podczas kryzysu +subprime+ w latach 2008-2009 - zauważył Łukasz Zembik, ekspert rynku OTC w TMS Brokers.
Według eksperta do wzrostu cen złota przykłada się także słabnący dolar, a te kwestie są ze sobą bardzo mocno sprzężone.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Zapowiedzi na najbliższe dni pozostawiają wiele do życzenia. Wielu nie takich wakacji się spodziewało, niestety pogoda da Polakom w kość

Rynek srebra jest także według ekspertów niezwykle ciekawą przestrzenią. Jego notowania także rosną i są najwyższe od czterech lat.

- Szacuje się, że w 2020 r. podaż tego surowca może spaść o ok. 4 proc i wyniesie lekko ponad 978 miliona uncji. To w głównej mierze efekt utrudnień w działalności kopalń w czasie pandemii COVID-19 - poinformował Łukasz Zembik. Według eksperta do wzrostu ceny metalu w dużym stopniu może przyczynić się spore zapotrzebowanie na surowiec na rynku fotowoltaicznym. Srebro jest wszak wykorzystywane przy produkcji paneli słonecznych i samochodów elektrycznych.

Banki mają ogromny problem. Oszczędności będą szukały na swoich klientachBanki mają ogromny problem. Oszczędności będą szukały na swoich klientachCzytaj dalej

To jednak niejedyne metale na które warto zwrócić uwagę. W zawrotnym tempie rosną także ceny platyny, czy rodu, który wart jest trzykrotnie więcej niż złoto. Wszystkie te surowce można zakupić w postaci sztabek, czy monet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Lepiej, żeby każda Polka zbadała się jak najszybciej. Ministerstwo Zdrowia apeluje, bardzo ważny komunikat
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. 1 gęsty, kultowy dodatek pod panierką nadaje kotletom schabowym głębię intensywnego smaku. Rewolucyjny przepis
Wielu nie wie, a urzędnik przemilczy. Niektórzy emeryci mogą dostać nawet 2080 zł do emeryturyWielu nie wie, a urzędnik przemilczy. Niektórzy emeryci mogą dostać nawet 2080 zł do emeryturyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News