BiznesINFO.pl > Handel > Zaopiekujesz się żabką, otrzymasz zniżkę na zakupy. Sieć wprowadza własną grę
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 30.03.2023 08:47

Zaopiekujesz się żabką, otrzymasz zniżkę na zakupy. Sieć wprowadza własną grę

Żabka
Domena publiczna

Żabka wprowadza własną grę. Użytkownicy, którzy zaopiekują się wirtualnym Żabu, będą mogli liczyć na nagrody. 

Gra z Żabu

"Gra polega na hodowli i regularnej opiece nad stworzoną przez siebie postacią Żabu. Po osiągnięciu wybranych poziomów, na graczy czekają skrzynki z nagrodami – darmowe żappsy, produkty, zniżki na zakupy. Ci, którzy przejdą wszystkie 100 poziomów i ukończą grę, otrzymają niespodziankę" – wyjaśnia Żabka.

Pod tym względem Żabu przypomina popularną w latach 90. grę Tamagotchi, która polegała  na opiece nad wirtualnym zwierzątkiem. 

Testy nowej gry

W grudniu 2022 roku Żabka ruszyła z testem gry. Na początku miało ją przetestować 5 tys. osób, ale zainteresowanie było na tyle duże, że zwiększono ten limit do 8 tys. Za stworzenie gry odpowiedzialna była agencja 180heartbeats + JUNG v. MATT.

Jak czytamy na stronie zabka.pl, opracowanie gry poprzedziły badania wśród użytkowników aplikacji Żappka - aż 85 proc. wskazań dotyczyło wdrożenia gry, w trakcie testów spytano użytkowników o istotne elementy funkcjonalności, które wpłynęłyby na jej atrakcyjność. 

Aplikacja Żabki

Sieć sklepów Żabka to jedna z największych sieci sklepów w Polsce. Powstała w 1998 roku, a obecnie posiada ponad 7 tysięcy sklepów w całym kraju.

Żabka ma specjalną aplikację Żappka, która umożliwia klientom zapoznanie się z ofertą, w tym skorzystanie z promocji. Aplikację pobrało już ponad 10 mln osób.