BiznesINFO.pl
PIXNIO-1686635-5700x3800

Pixino

Zaczyna brakować stali. Sytuacja na rynku jest coraz trudniejsza

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Podaż stali jest coraz mniejsza, co jest skutkiem wojny na Ukrainie. Problemy czekają nie tylko polską gospodarkę a całego świata, Rosja jest jednym z głównych eksporterów surowca.

Branża budwlana i AGD już ostrzega, że czeka je znaczne spowolnienie produkcji, co jest związane z brakami kluczowego produktu jakim jest stal, pisze dzisiaj forsal.pl.

Wyższe ceny porduktów AGD

Wojciech Konecki prezes Związku Pracodawców AGD APPLiA przytaczany przez Forsal mówi, że w sytuacji braku materiałów niezbędnych do produkcji podwyżki cen są nieuchronne.

Mówi także, że wcześniej problemem były tylko ceny surowca, teraz materiały jest w ogóle trudno pozyskać. Wszystko to przełoży się na finalną cenę wyrobów gotowych, będzie też dużo trudniej je wyprodukować.

Budownictwo także czekają zastoje

Materiały budowlane ze stali zaczynają drożeć w magazynach prawie dwukortnie, a nowych ofert jest bardzo mało. Jeśli nawet się pojawią, to bardzo szybko znikają z rynku.

Jeżeli sytuacja będzie nadal wyglądała w ten sposób, to wiele inwestycji budowlanych będzie musiało czekać na materiały, co wydłuży budowy, wnioskujemy ze słów Damiana Kaźmierczak, główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa

UE zakazuje importu produktów z rosyjskich hut

„Zabronimy importu kluczowych towarów w sektorze hutnictwa żelaza i stali z Federacji Rosyjskiej. Uderzy to w centralny sektor rosyjskiego systemu, pozbawi go miliardów wpływów z eksportu i sprawi, że nasi obywatele nie będą dotować wojny Putina” – brzmi komunikat Komisji Europejskiej z 11 marca cytowany przez warzywa.pl.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Ceny metali opanowane przez totalny chaos. Fatalne wieści dla stabilności wielu gospodarek

Czytaj więcej >
flaga Niemiec, flickr

Handel

Ceny samochodów używanych w Niemczech rosną do niewyobrażalnych poziomów. Tendencja może przenieść się na nasz rynek

Czytaj więcej >

Handel

Niemiecka drogeria DM wchodzi na polski rynek za 2 dni. Dla pierwszych klientów przygotowano prezenty

Czytaj więcej >

Handel

InPost winduje ceny do góry. Firma podwyższa je drugi raz w ciągu miesiąca

Czytaj więcej >
skrzynka na listy

Handel

Fatalna wiadomość dla kierowców BMW, Mini i Porsche. Muszą udać się do serwisów

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka od dziś wprowadza “tarczę antyinflacyjną”. Kluczowe produkty mają mocno potanieć

Czytaj więcej >