BiznesINFO.pl > Handel > Żabka testuje nowe rozwiązanie Czegoś takiego w sklepach jeszcze nie było
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 14.09.2023 14:16

Żabka testuje nowe rozwiązanie Czegoś takiego w sklepach jeszcze nie było

Żabka
Domena publiczna

W jednym ze sklepów Żabki testowane jest właśnie nowe rozwiązanie. Choć na pierwszy rzut oka może ono budzić wątpliwości, to sieć zapewnia, że jest ono zgodne z prawem.

Usługi w Żabce

Sklep Żabka już dawno przestał być wyłącznie miejscem, gdzie można zrobić szybkie zakupy. W sklepach można wypić kawę, zjeść hot doga, odebrać paczkę a nawet oddać buty do czyszczenia.

W 2021 roku sieć otworzyła także pierwszą placówkę samoobsługową. Do sklepu Żabka Nano mogą wejść tylko klienci, którzy posiadają specjalną aplikację. Nie ma jednak ograniczeń godzinowych, zakupy można zrobić o każdej porze. Obecnie sieć ma już ok. 60 takich sklepów. I to właśnie w tego typu sklepie Żabka testuje nowe rozwiązanie.

Klienci będą mogli napić się zimnego piwa

Nowe rozwiązanie służy do sprzedaży niskoprocentowego alkoholu i spożywania go poza miejscem sprzedaży i nie w miejscach publicznych.  W komunikacie, na który powołuje się Telepolis.pl, firma przekazała, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

„W jednym z autonomicznych sklepów Żabka Nano w Warszawie prowadzimy obecnie test sprzedaży piwa z wykorzystaniem innowacyjnego rozwiązania technologicznego. Odbywa się on zgodnie z przepisami prawa regulującego sprzedaż alkoholu w Polsce, po wcześniejszej weryfikacji klienta zarówno pod kątem trzeźwości, jak i wieku. Ponadto, od początku procesu zakupowego klient jest aktywnie informowany o szkodliwości spożycia alkoholu i braku możliwości jego sprzedaży dla osób niepełnoletnich” - podano w komunikacie. 

Na razie nie wiadomo, czy Żabka zdecyduje się wprowadzić nowe rozwiązanie.

Sieć Żabka

Żabka to sieci niewielkich sklepów działających na zasadzie franczyzy. Centrala spółki Żabka Polska sp. z.o.o mieści się w Poznaniu. Obecnie działa 8812 sklepów prowadzonych przez niemal 7400 franczyzobiorców.

Tagi: Żabka
Polecane